Od wtorku obóz w Szczyrku

Przygotowania ogólnorozwojowe żużlowców Car Gwarant Startu wkraczają w końcową fazę. W nadchodzącym tygodniu podopieczni Rafaela Wojciechowskiego przejdą badania wydolnościowe i udadzą się na obóz. Punktem docelowym gnieźnian jest Szczyrk, do którego wyjazd zaplanowany został we wtorek.

Wcześniej, bo już w poniedziałek, zawodnicy przejdą testy wydolnościowe. Podobne przeprowadzone zostały na początku grudnia. Zestawienie wyników pozwoli ocenić jak sportowcy przepracowali okres zimowy czy też jak na zastosowany trening reagował ich organizm. Badaniem żużlowców, analogicznie jak w grudniu, zajmie się Centrum Diagnostyki Sportowej SPORTSLAB.

We wtorek wyjazd na zgrupowanie do Szczyrku. Udają się na nie podstawowi seniorzy z kadry Car Gwarant Startu oraz Kevin Fajfer i dwaj młodzieżowcy – Damian Stalkowski i Marcel Studziński. Czerwono-czarni będą tam przebywać do soboty. Do tego popularnego ośrodka w chwili przygotowywania materiału powróciła zima. “Skorzystamy między innymi z możliwości jazdy na nartach.“ – mówi Rafael Wojciechowski. “Czas w górach będzie także okazją do wspólnej integracji. Przedyskutowane i omówione zostaną zmiany w regulaminie na sezon 2020 dotyczące rozgrywek 1. Ligi Żużlowej czy nowa tabela wyścigów, jaka obowiązywać będzie w rozpoczynających się za niewiele ponad miesiąc rozgrywkach.“ – dodaje menedżer gnieźnian.

Dodajmy, że przebieg zgrupowania w Szczyrku na bieżąco relacjonować będziemy w klubowych social mediach – zapraszamy do śledzenia profilu GTM Start Gniezno zarówno na Facebooku jak i Instagramie.

Równolegle w Gnieźnie – jak tylko pogoda pozwoli – odbywać się będą prace przy nawierzchni owalu na W25. W sobotę ukończony został montaż dmuchanych band. Przypomnijmy, że wstępnie wyjazd na tor planowany jest w okolicach 10 marca. Data ta jest jednak uzależniona od warunków atmosferycznych. Po powrocie ze Szczyrku część żużlowców naszej drużyny skorzysta z okazji do jazdy na motocyklach typu pitbike czy cross.

Tekst: Radosław Majewski