Do kogo trafi korona? Pełna obsada Turnieju Chrobrego.

Poznaliśmy pełną obsadę jedenastej odsłony Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego, Pierwszego Króla Polski. W czwartek 15 sierpnia szesnastu żużlowców stanie do walki o królewskie insygnia. W sezonie 2018 trofeum trafiło do Macieja Janowskiego. Wrocławianin ze względu na rundę cyklu Speedway Grand Prix w Szwecji nie będzie mógł niestety wystąpić w Gnieźnie. Na liście startowej znalazło się kilka ciekawych i interesujących nazwisk – m.in. Przemysław Pawlicki oraz Krzysztof Buczkowski ścigający się na co dzień w PGE Ekstralidze czy chociażby Francuz David Bellego, najskuteczniejszy żużlowiec drugiej ligi. Będą też królowie z poprzednich lat – Rafał Okoniewski (2015) i Oskar Fajfer (2017). Wyrównana stawka zapowiada ciekawe ściganie przy W25 na dobry początek długiego weekendu z czarnym sportem w Pierwszej Stolicy.

Kolejnym z uczestników jest reprezentant Get Well Toruń Norbert Kościuch. W gronie żużlowców walczących w jedenastej odsłonie Turnieju Chrobrego znaleźli się także pozostali seniorzy z zespołu Car Gwarant Start GnieznoJurica Pavlic, Adrian Gała, Mirosław Jabłoński i Andriej Kudriaszow. Na liście startowej jest również Oliver Berntzon, dla którego będzie to powrót do ścigania w Polsce po kontuzji odniesionej w jednym ze spotkań szwedzkiej Elitserien. Kibicom w Gnieźnie przypomni się Marcin Nowak – wychowanka leszczyńskiej Unii oglądaliśmy przez dwa sezony w czerwono-czarnych barwach, a obecnie ściga się w zespole Power Duck Iveston PSŻ Poznań.

15082019-korona

Pełna lista startowa prezentuje się następująco:
1. Oskar Fajfer (Car Gwarant Start Gniezno)
2. Norbert Kościuch (Get Well Toruń)
3. Mirosław Jabłoński (Car Gwarant Start Gniezno)
4. Marcin Nowak (Power Duck Iveston PSŻ Poznań)
5. Jurica Pavlic (Car Gwarant Start Gniezno)
6. Rafał Okoniewski (Orzeł Łódź)
7. Andriej Kudriaszow (Car Gwarant Start Gniezno)
8. Andrzej Lebiediew (Lokomotiv Daugavpils)
9. Oliver Berntzon (Car Gwarant Start Gniezno)
10. Frederik Jakobsen (truly.work Stal Gorzów)
11. Krzysztof Buczkowski (MRGarden GKM Grudziądz)
12. Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
13. Adrian Gała (Car Gwarant Start Gniezno)
14. David Bellego (Power Duck Iveston PSŻ Poznań)
15. Przemysław Pawlicki (MRGarden GKM Grudziądz)
16. Jan Kvech (Czechy)
R1. Kevin Fajfer (Car Gwarant Start Gniezno)
R2. Damian Stalkowski (Car Gwarant Start Gniezno)

Ceny biletów: trybuna 45 zł, normalny 30 zł, ulgowy 20 zł, dziecięcy 10 zł, program 10 zł
Ważne! Na Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego swoją ważność zachowują karnety – to ostatnia impreza w tym sezonie, na której można wykorzystać te wejściówki.

Sprzedaż on-line: http://bilety.startgniezno.com
Bilety dostępne są w punktach sprzedaży stacjonarnej:
✅ Sklepy odzieżowe “Manekin” – ul. Chrobrego 7A i ul. Dąbrówki 23/1
✅ sekretariat GTM Start Gniezno, ul. Wrzesińska 27-29
✅ solarium Best – Września, ul. Kościuszki 55

Dzieci w wieku od 0 do 3 lat włącznie – wstęp bezpłatny. Od 4 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety dziecięce. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

Historyczna oprawa, wyjątkowe zawody. Kto tym razem posiądzie władzę? Wszak dowiecie się tego na arenie walk przy Wrzesińskiej. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski – jedenasta odsłona w czwartek 15 sierpnia, godzina 17.00. Na wydarzenie zapraszają Królewskie Gniezno, Powiat Gniezno, Car Gwarant Service, Grupa Aforti oraz Poczta Polska.

Tekst: Radosław Majewski