Były Mistrz Europy zawalczy w Turnieju o Koronę B.Chrobrego

Zawodnik, który trafia do obsady jedenastej edycji Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego przed dwoma laty triumfował w cyklu SEC zdobywając tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Andrzej Lebiediew – reprezentant Łotwy, a także Lokomotiv Daugavpils zaprezentuje się kibicom z Grodu Lecha w czwartek, 15 sierpnia. 

Kolejny uczestnik Turnieju Chrobrego ma za sobą nie do końca udaną przygodę z PGE Ekstraligą, gdzie reprezentował barwy Betard Sparty Wrocław. Zejście ligę niżej okazało się słusznym ruchem, bo obecnie to piąty zawodnik Nice 1 Ligi Żużlowej. Po dwunastu meczach Lokomotivu legitymuje się średnią 2.307 na bieg. Poza występami w lidze polskiej ściga się także w szwedzkiej Elitserien.

7D__2374Andrzej Lebiediew w walce z Juricą Pavlicem

Ceny wejściówek na zaplanowane na czwartek 15 sierpnia zawody są identyczne jak te, które obowiązywały na mecze ligowej zespołu z Pierwszej Stolicy: trybuna 45 zł, normalny 30 zł, ulgowy 20 zł i dziecięcy 10 złNa Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego swoją ważność zachowują karnety! Bilety dostępne są w sprzedaży on-line na stronie http://bilety.startgniezno.com, a także w sekretariacie GTM Start Gniezno (ul. Wrzesińska 27-29) oraz sklepach odzieżowych Manekin (Gniezno, ul. Dąbrówki 23/1 i ul. Chrobrego 7A).

Dzieci w wieku od 0 do 3 lat włącznie – wstęp bezpłatny. Od 4 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety dziecięce. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji tych historycznych zawodów triumfatorem został Maciej Janowski. Wrocławianin w finałowym wyścigu minął linię mety jako pierwszy pozostawiając za swoimi plecami Jasona Doyle, Nicki Pedersena oraz Artioma Łagutę. Kto tym razem posiądzie władzę? W obsadzie zawodów jak do tej pory Oskar Fajfer, Jurica Pavlic, Norbert Kościuch, Oliver Berntzon, Marcin Nowak, Adrian Gała, Rafał Okoniewski, Andriej Kudriaszow, Krzysztof Buczkowski, Kacper Gomólski, Mirosław Jabłoński i Andrzej Lebiediew. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski – jedenasta odsłona w czwartek 15 sierpnia, godzina 17.00.

Tekst: Radosław Majewski