Mirosław Jabłoński wystąpi 15 sierpnia!

Niecały tydzień pozostaje nam do jedenastej odsłony Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego, Pierwszego Króla Polski. 15 sierpnia na torze w Gnieźnie spotka się szesnastka żużlowców, która rywalizować będzie o królewskie insygnia. Wśród nich oglądać będziemy seniora Car Gwarant Startu Gniezno Mirosława Jabłońskiego. 

Mirosław Jabłoński jest podstawowym zawodnikiem Car Gwarant Startu Gniezno. W trwającym sezonie opiekuje się także działającą przy klubie Aforti Szkółką Żużlową – egzamin na certyfikat z pozytywnym wynikiem ukończyła dwójka jego podopiecznych, wśród nich syn Mateusz (na motocyklach o pojemności 250 cm3). Młodszy z braci Jabłońskich wystąpił w dwunastu ligowych spotkaniach zasadniczej części sezonu, osiągnął w nich średnią na poziomie 1.849 na bieg.

gno-ryb-2019-62Mirosław Jabłoński to zawodnik z czwartą średnią w zespole z Pierwszej Stolicy

Ceny wejściówek na zaplanowane na czwartek 15 sierpnia zawody są identyczne jak te, które obowiązywały na mecze ligowej zespołu z Pierwszej Stolicy: trybuna 45 zł, normalny 30 zł, ulgowy 20 zł i dziecięcy 10 złNa Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego swoją ważność zachowują karnety! Bilety dostępne są w sprzedaży on-line na stronie http://bilety.startgniezno.com, a także w sekretariacie GTM Start Gniezno (ul. Wrzesińska 27-29) oraz sklepach odzieżowych Manekin (Gniezno, ul. Dąbrówki 23/1 i ul. Chrobrego 7A).

Dzieci w wieku od 0 do 3 lat włącznie – wstęp bezpłatny. Od 4 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety dziecięce. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji tych historycznych zawodów triumfatorem został Maciej Janowski. Wrocławianin w finałowym wyścigu minął linię mety jako pierwszy pozostawiając za swoimi plecami Jasona Doyle, Nicki Pedersena oraz Artioma Łagutę. Kto tym razem posiądzie władzę? W obsadzie zawodów jak do tej pory Oskar Fajfer, Jurica Pavlic, Norbert Kościuch, Oliver Berntzon, Marcin Nowak, Adrian Gała, Rafał Okoniewski, Andriej Kudriaszow, Krzysztof Buczkowski, Kacper Gomólski i Mirosław Jabłoński. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski – jedenasta odsłona w czwartek 15 sierpnia, godzina 17.00.

Tekst: Radosław Majewski