Pierwsze nazwisko z PGE Ekstraligi w stawce Turnieju o Koronę!

15 sierpnia na torze w Gnieźnie odbędzie się XI edycja Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Wiemy już, że do boju o królewskie insygnia staną dwaj reprezentanci miejscowego Car Gwarant Startu – to Oskar Fajfer oraz Chorwat Jurica Pavlic. Dziś czas na pierwsze nazwisko żużlowca z zewnątrz. To Norbert Kościuch, który ma za sobą trudny sezon w Get Well Toruń. To cały czas niezwykle doświadczony zawodnik i jesteśmy przekonani, że dostarczy nam wielu emocji przy okazji ścigania w Gnieźnie podczas historycznego turnieju.

Norbert Kościuch w sezonie 2019 zdecydował się na występy w PGE Ekstralidze w barwach Get Well Toruń. Jego drużyna zajmuje obecnie ostatnie miejsce w najlepszej lidze na świecie, a Norbert legitymuje się średnią niewiele ponad 1 pkt na bieg. Dziewiąty zawodnik tegorocznego finału Indywidualnych Mistrzostw Polski. W przeszłości punktował dla klubu z Gniezna. Było to w sezonie 2015.

229Norbert Kościuch (kask żółty) i Jurica Pavlic (kask niebieski) – ta dwójka zawodników wystąpi w Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego

Znane są ceny wejściówek na zaplanowane na czwartek 15 sierpnia zawody. Bilety są do nabycia w identycznych cenach jak te, które obowiązywały na mecze ligowej zespołu z Pierwszej Stolicy: trybuna 45 zł, normalny 30 zł, ulgowy 20 zł i dziecięcy 10 złNa Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego swoją ważność zachowują karnety! Bilety dostępne są w sprzedaży on-line na stronie http://bilety.startgniezno.com, a także w sekretariacie GTM Start Gniezno (ul. Wrzesińska 27-29) oraz sklepach odzieżowych Manekin (Gniezno, ul. Dąbrówki 23/1 i ul. Chrobrego 7A).

Dzieci w wieku od 0 do 3 lat włącznie – wstęp bezpłatny. Od 4 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety dziecięce. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji tych historycznych zawodów triumfatorem został Maciej Janowski. Wrocławianin w finałowym wyścigu minął linię mety jako pierwszy pozostawiając za swoimi plecami Jasona Doyle, Nicki Pedersena oraz Artioma Łagutę. Kto tym razem posiądzie władzę? Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski – jedenasta odsłona w czwartek 15 sierpnia, godzina 17.00.

Tekst: Radosław Majewski