DMPJ: gospodarze na czwartym miejscu w VII rundzie

Siódma runda półfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów przeszła do historii. Rywalizacja żużlowców w grupie drugiej przeniosła się tym razem do Gniezna. Na owalu przy Wrzesińskiej najlepiej poradziła sobie ekipa Francepol Falubaz Junior Zielona Góra, która wywalczyła w sumie 23 punkty. Liderem tego zespołu okazał się Damian Pawliczak (10 punktów). Gospodarze, Aforti Start Gniezno zdobywają osiemnaście oczek, co pozwala na zajęcie czwartego miejsca. Wyżej od czerwono-czarnych sklasyfikowane zostały jeszcze drużyny Bocar Włókniarz Częstochowa oraz PGG ROW Rybnik.

Pechowo występy na własnym torze rozpoczął Mateusz Błażykowski. Gnieźnianin w czwartym wyścigu upadł na I łuku i został z powtórki wykluczony. W dwóch kolejnych występach po trzymających w napięciu do końca wyścigach zainkasował trzy oczka. Najskuteczniejszym zawodnikiem Aforti Startu Gniezno był we wtorek Kevin Fajfer. Kończący w tym sezonie wiek juniora Startowiec zapisał przy swoim nazwisku dziewięć oczek. Ze zmiennym szczęściem ścigał się Damian Stalkowski – dwukrotnie mijał linię mety jako pierwszy i dwukrotnie jako ostatni.

Wyścig po wyścigu:
1. Tudzież, Fajfer, Chmiel, Stalkowski
2. Miśkowiak, Tonder, Kowalski, Krakowiak
3. Żupiński, Mikel, Silhan, Uszaruk (w)
4. Fajfer, Bartoch, Ragus, Błażykowski (w/u)
5. Chmiel, Miśkowiak, Giera, Świdnicki
6. Żupiński, Pawliczak, Tonder, Rowecki
7. Osyczka, Silhan, Bartoch (d), Macek (d)
8. Świdnicki, Kowalski, Fajfer, Grzelak
9. Pawliczak, Krakowiak, Giera, Chmiel
10. Osyczka, Rowecki, Uszaruk, Ragus (w)
11. Stalkowski, Silhan, Błażykowski, Mikel
12. Żupiński, Tudzież, Chmiel, Uszaruk
13. Macek, Świdnicki, Kowalski (w), Mikel (w)
14. Pawliczak, Krakowiak, Osyczka, Ragus (w)
15. Stalkowski, Błażykowski, Rowecki, Uszaruk
16. Giera, Tudzież, Macek, Mikel
17. Osyczka, Miśkowiak, Świdnicki, Bartoch
18. Fajfer, Tonder, Krakowiak, Stalkowski
19. Bartoch, Giera, Ragus, Tudzież (d)
20. Miśkowiak, Kowalski, Żupiński, Rowecki
21. Tonder, Pawliczak, Silhan, Macek (d)