W niedzielę zbiórka na rzecz B.Labrenza

Podczas niedzielnego spotkania pomiędzy drużynami Car Gwarant Start Gniezno, a Euro Finannce Polonia Piła na trybunach pojawią się wolontariusze fundacji “Zdążyć z pomocą”, którzy zbierać będą środki finansowe na leczenie Bartosza Labrenza. Będzie to kolejna akcja na rzecz czternastolatka wspierana przez GTM Start. Podobne zbiórki odbywały się w ubiegłym sezonie. W ich trakcie fani czarnego sportu wielokrotnie okazywali hojne serca chętnie przekazując datki do puszek.

Bartek wraz z rodzicami obecny będzie w niedzielne popołudnie na trybunach przy Wrzesińskiej. Całą rodziną wspierać będą żużlowców z Pierwszej Stolicy w walce o kolejne ligowe punkty. Po spotkaniu z rąk przedstawicieli klubu otrzyma sztabkę złota przekazaną zimą ubiegłego roku przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Gnieźnie na ręce prezesa GTM Start z przeznaczeniem na akcję charytatywną.

labrenz-woffinden

Bartek Labrenz w towarzystwie rodziców i Taia Woffindena

Bartosz Labrenz ma jedną stopę szpotawą, a drugą koślawą. Dzięki wieloletniej, kosztownej rehabilitacji czworakuje. Obecnie jest w okresie dojrzewania, kości się rozrastają i dochodzi do coraz większego zniekształcenia stóp. Skutkuje to cierpieniem i płaczem podczas noszenia butów, co pomimo chęci uniemożliwia naukę chodzenia. Niestety, aby mógł sam stanąć na nogi potrzebna jest kolejna operacja. Jedną Bartek już przeszedł. Obecnie przechodzi intensywną rehabilitację – koszt to około tysiąc złotych na tydzień. Ponadto Bartek korzysta z ortezy, która pomaga mu w naprostowaniu nogi – jest to niezbędne do przeprowadzenia drugiej operacji. W Polsce nie ma możliwości zoperowania jego nóżek. Jedyna nadzieja dla Bartusia to kolejna operacja przeprowadzona przez specjalistów w niemieckiej klinice – Schön Klinik Vogtareuth. Niestety, NFZ nie finansuje operacji przeprowadzonych za granicami kraju, rodzice dziecka zdani są na siebie oraz dobre serca osób wspierających.

Koszt operacji w Niemczech to 115 400 złotych. Do przeprowadzenia zabiegu brakuje około 22 tysięcy. Darowiznę można wpłacać na konto fundacji: BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, nazwa odbiorcy: Fundacja dzieciom „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” UL. ŁOMIAŃSKA 5 01-685 WARSZAWA, tytułem: 4229 LABRENZ BARTOSZ – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA.

Tekst: Radosław Majewski