Kontrakty w Gnieźnie podpisane. Jedna umowa warszawska.

Ostatni dzień okna transferowego w klubie beniaminka pierwszej ligi upłynął pod znakiem zawierania umów. Dziś parafowane zostały kontrakty z żużlowcami, którzy w sezonie 2018 reprezentować będą barwy Car Gwarant Start Gniezno na torach Nice 1LŻ. Wśród zawodników są także Weronika Burlaga i Szymon Szwacher – dwójka adeptów szkółki żużlowej GTM Start, która pozytywnie zdała egzamin na licencję.

kontrakty_weronika_burlaga

Weronika Burlaga (fot. archiwum własne)

kontrakty_szymon_szwacher

Szymon Szwacher (fot. archiwum własne)

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami dwuletnie umowy na występy w barwach gnieźnieńskiego klubu parafowali Mirosław Jabłoński, Marcin Nowak, Adrian Gała, Oliver Berntzon, Eduard Krcmar. Podpis pod umową na trzy lata złożył Damian Stalkowski, a roczny kontrakt zawarł Norbert Krakowiak. To siódemka ze spotkania finałowego ze Speed Car Motorem Lublin – ich zatrzymanie w Gnieźnie należało do priorytetów działaczy GTM Start w kończącym się okresie transferowym. Dołączają do nich Maksymilian Bogdanowicz (2 lata), Jurica Pavlic (1 rok) oraz Kim Nilsson (1 rok). Umowę z beniaminkiem Pierwszej Ligi parafowali również Weronika Burlaga i Szymon Szwacher. Pierwsza z wymienionych – siedemnastolatka z okolic Śremu chce się dalej rozwijać i jej marzeniem są występy w oficjalnych zawodach. Drugi z wychowanków z pozytywnym wynikiem zakończył egzamin na motocyklu o pojemności 250 cm3 i w imprezach przeznaczonych dla takich zawodników będzie mógł się zaprezentować w przyszłym roku. Ponadto szykowany będzie do egzaminu na sprzęcie o pojemności 500 cm3.

W ostatni dzień do kadry dołączył jeszcze jeden żużlowiec, który parafował kontrakt warszawski. To Filip Hjelmland, dziewiętnastolatek ze Szwecji. Przedstawiciel młodego pokolenia tamtejszych zawodników. W sezonie 2017 oglądaliśmy go m.in. na torach Elitserien – w barwach Elit Vetlanda – średnia 2.111 na bieg, najskuteczniejszy wśród nieklasyfikowanych zawodników (ze względu na zbyt małą ilość występów) oraz Allsvenskan w barwach Griparny Nykoping – średnia 1,468/bieg.

kontrakty_filip_hjelmland

Filip Hjelmland (fot. hjelmlandracing.se)

Nowej umowy z klubem nie podpisał Krzysztof Jabłoński. Żużlowiec związał się kontraktem warszawskim z Falubazem Zielona Góra. Na współpracę z GTM Start nie zdecydowali się także Kevin i Patryk Fajferowie. Kevin w dalszym ciągu będzie występować w barwach Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań, a jego kuzyn Patryk wybrał ofertę pierwszoligowca z Piły.

Tekst: Radosław Majewski