GTM Start kończy budowę składu – Kim Nilsson w Gnieźnie!

Na dzień przed zamknięciem okna transferowego działacze GTM Start Gniezno kończą budowanie drużyny na sezon 2018. Do kadry beniaminka I ligi dołącza Kim Nilsson. Szwed jak do tej pory nie miał okazji na zaprezentowanie pełni swoich umiejętności w polskiej lidze. Teraz ma się to zmienić. To ostatni żużlowiec, który dołącza do kadry ligowej drużyny Car Gwarant Start Gniezno. Niewykluczone jest, że dodatkowo umowami warszawskimi zwiążą się z klubem jeszcze dwaj inni zawodnicy.

Kim Nilsson w sezonie 2017 miał ważny kontrakt z Lokomotiv Daugavpils, ostatecznie jednak na torze w polskiej lidze nie pojawił się ani razu. Wcześniej, w roku 2014, reprezentował barwy… Startu Gniezno. Wystąpił w trzech meczach osiągając średnią 1.250 na bieg. Szwed z powodzeniem ściga się w swojej ojczyźnie. Tegoroczne rozgrywki Allsvenskan zakończył jako drugi zawodnik ligi, należał także do skutecznych żużlowców w Elitserien. Ma za sobą dobry sezon na Wyspach Brytyjskich – był liderem Leicester Lions. Nowy nabytek beniaminka I ligi to także reprezentant swojego kraju na arenie międzynarodowej. W swoim dorobku ma m.in. medale Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów, był finalistą IMSJ.

Duże nadzieje z zakontraktowaniem Kima Nilssona wiąże menadżer Car Gwarant Start Gniezno Rafael Wojciechowski. “Kim to jeden z czołowych zawodników młodego pokolenia ze Szwecji.” – mówi. “Notuje dobre występy w tamtejszej lidze. Jak do tej pory nie miał okazji do zaprezentowania pełni swoich umiejętności w lidze polskiej. Ten zawodnik może być jednym z odkryć jeśli chodzi o naszą pierwszą ligę. Przy odpowiednim przygotowaniu stać go na to, aby należeć do wyróżniających się postaci.” – dodaje.

Przypomnijmy, że wcześniej warunki kontraktów z gnieźnieńskim klubem uzgodnili Mirosław Jabłoński, Marcin Nowak, Adrian Gała, Oliver Berntzon, Eduard Krcmar, Damian Stalkowski i Norbert Krakowiak, a wiec zawodnicy których oglądaliśmy w barwach Startu na torach 2 Ligi Żużlowej. Dołączą do nich prezentowani wcześniej Maksymilian Bogdanowicz oraz Jurica Pavlic i Kim Nilsson. „W ten sposób jako pierwsi spośród zespołów Nice 1 Ligi Żużlowej kończymy budowę drużyny na przyszły sezon” – mówi R.Wojciechowski. „Główny skład mamy już zamknięty. Być może podpiszemy jeszcze jeden-dwa kontrakty warszawskie. Odpowiednie umowy zawarte zostaną także z dwójką naszych nowych wychowanków, którzy pod koniec sezonu zdali egzamin na licencję.” – dodaje.

Działacze starali się o pozyskanie jeszcze jednego żużlowca. W kręgu zainteresowań władz GTM Start Gniezno był Brytyjczyk Kyle Howarth. Dwudziestotrzylatek wpasowałby się w przyjętą koncepcję budowy młodego, perspektywicznego składu. Wstępne porozumienie z zawodnikiem było już osiągnięte, ostatecznie jednak – ze względu na problemy logistyczno-organizacyjne – nie zdecydował się on na parafowanie kontraktu i występy w polskiej lidze.

Tekst: Radosław Majewski / fot. FB Kim Nilsson Racing