Drużyna na sezon 2017 zaprezentowana!

Długo oczekiwane wydarzenie stało się faktem. Oficjalnie zaprezentowana została cała kadra Gnieźnieńskiego Towarzystwa Motorowego Start na sezon 2017. Sobotnia prezentacja odbyła się w klubie Vehikuł Czasu i miała charakter charytatywny.

Bilet wstępu stanowiła cegiełka, a dochód z jej sprzedaży w całości przekazany został na leczenie Olimpii. Trzylatka była obecna na prezentacji. Młoda gnieźnianka od urodzenia zmaga się z problemami zdrowotnymi. Obecnie odżywia się przy pomocy pompy żywieniowej jednak lekarze nie wykluczają, że dzięki podjętemu leczeniu będzie mogła w przyszłości odżywiać się doustnie. Więcej informacji na temat pomocy dla Olimpii znaleźć można na oficjalnym profilu na Facebooku.

Prezentację oglądało liczne grono kibiców gnieźnieńskiej drużyny. “Chciałbym, aby drużyna, którą za chwilę będziemy mogli zaprezentować, dostarczała wielu wrażeń i radości.” – mówił prezes GTM Start Tomasz Wojciechowski. Działacz poinformował, że trwają prace związane z nawierzchnią owalu przy ulicy Wrzesińskiej – dowożona jest nowa, ponadto podjęte zostały już działania mające na celu przygotowanie infrastruktury zgodnie z wymogami regulaminu rozgrywek. Fani poznali także ceny karnetów obowiązujących w sezonie 2017. Pisaliśmy o nich w odrębnym materiale. “Zakup ich wiąże się z szeregiem korzyści. Darmowy program na każdy mecz, osobne wejście na stadion. Jeśli drużyna awansuje do fazy play-off, wówczas posiadacz karnetu będzie mógł nabyć bilet z 20% zniżką.” – przekonywał Dariusz Kowalczyk. Zainteresowani kibice mogli zakupić karnety, a także gadżety przygotowane przez GTM Start – zimowe czapeczki, baseball’ówki oraz szal.

W imieniu władz miasta głos zabrał wiceprezydent Michał Powałowski. “Bardzo się cieszę, że Gniezno wystartuje w lidze w nowym sezonie. Brak zapachu spalin ze stadionu miejskiego, brak ryku silników to tak jakby katedra straciła jedną wieżę. Mam nadzieję, że sezon dostarczy nam wiele emocji.” – mówił do zebranych.

Humorystycznym akcentem sobotniej gali było zawarcie kontraktu z klubową maskotką. Popularny „Orzełek” w osobie Mariusza Wesołowskiego w sezonie 2017 będzie bawił publiczność na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej, ponadto włączy się aktywnie w działania promocyjne podejmowane przez GTM Start. Po dopełnieniu formalności przyszedł czas na najważniejszy punkt programu – prezentację zespołu, który w sezonie 2017 rywalizować będzie na drugoligowych torach.

Przy aplauzie publiczności na scenie kolejno pojawiali się najpierw młodzieżowcy Patryk Fajfer oraz Kevin Fajfer. Następnie zaprezentowany został Marcin Nowak – przychodzi do Gniezna z ekstraligowego Grudziądza. Również z klubu ekstraligowego – Betard Sparty Wrocław – do reprezentowania czerwono-czarnych barw powraca Adrian Gała. Krajowe zestawienie uzupełnili bracia Krzysztof i Mirosław Jabłońscy. Cała szóstka owacyjnie witana była przez fanów, którzy wyraźnie spragnieni sportowych emocji skandowali gromkie „Start Gniezno!” na cześć żużlowców. Ciepło przyjęci zostali obcokrajowcy – debiutujący w lidze polskie Danny Maassen czy Szwed Olivier Berntzon. Żadnych trudności w porozumiewaniu się z kibicami w języku polskim nie mieli dwaj zakontraktowani w zimowej przerwie Czesi. Matej Kus oraz Eduard Krcmar z optymizmem wypowiadali się na temat swojej przyszłości w Gnieźnie. Zrobią wszystko by zdobyć zaufanie sztabu szkoleniowego oraz kibiców. Podobnie mówił Jonas Davidsson, który postawą na torze chciałby powrócić do sezonu 2014, kiedy cieszył jazdą fanów Startu.

Każdy z zawodników odpowiadał na krótkie pytania zadawane przez prowadzących galę – Radosława Majewskiego (rzecznik prasowy klubu) oraz Huberta Maciejewskiego (dziennikarz sportowy w Radiu Gniezno). Zabrakło Duńczyka Thomasa Jorgensena, który skierował do gnieźnieńskich kibiców pozdrowienia za pośrednictwem materiału wideo. Żużlowca zatrzymały w ojczyźnie obowiązki związane z rodzimą federacją.

Kibicom zaprezentowane zostały kevlary. Mimo, iż regulamin nie narzuca takiej konieczności, zespół GTM Start Gniezno występował będzie w jednolitych kombinezonach.

Kombinezon GTM Start na sezon 2017

Prezentację podsumował menadżer do spraw sportowych – Rafael Wojciechowski. Poinformował on m.in. o fakcie wyboru Mirosława Jabłońskiego na kapitana drużyny. Starszy brat Mirka – Krzysztof, będzie pełnił funkcję trenera w GTM Start. “Istotną rolę w sztabie szkoleniowym odegra Damian Salwin” – mówił R.Wojciechowski. “To doświadczony psycholog sportowy. Współpracował z Polskim Związkiem Kolarskim, Polskim Związkiem Szermierczym, z Polskim Związkiem Motorowym. Wspierał zawodników podczas mistrzostw świata. Miał swój wkład w awans Startu do Ekstraligi w roku 2012. W latach 2014-2015 zdobywał medale Drużynowych Mistrzostw Polski wspólnie z Unią Leszno” – tak o nowej osobie w sztabie szkoleniowym mówił w sobotni wieczór R.Wojciechowski. “Sport żużlowy jest nieprzewidywalny, mogą się przydarzyć porażki. Należy z nich wyciągać wnioski. Do każdego kolejnego spotkania podejdziemy silniejsi. Jeśli wszystko się uda wywalczymy awans. Jeśli nie uda się w pierwszym roku, będziemy chcieli to osiągnąć w ciągu dwóch lat.” – mówił o planach sportowych menadżer R.Wojciechowski.

Po zakończeniu części oficjalnej prezentacji żużlowcy pozostali do dyspozycji kibiców. Każdy z fanów – już indywidualnie – mógł porozmawiać ze swoim idolem, zrobić sobie pamiątkową fotkę czy też zdobyć autografy na zdjęciach przygotowanych przez Fotoplastykę.

Fotogaleria – oficjalna prezentacja GTM Start Gniezno (fot. Tomasz Kordys – foto4.pl)