Sześć kontraktów w GTM Start

Dziś o północy dobiega końca okno transferowe – czas w którym kluby występujące w polskich ligach mogą zawierać umowy z zawodnikami. Aktywnie w tej kwestii działają przedstawiciele GTM Start Gniezno. Do tworzonej na sezon 2017 kadry dołączają kolejni zawodnicy. Są to obcokrajowcy – Eduard Krcmar i Matej Kus (Czechy), Thomas Joergensen (Dania), Oliver Berntzon, Jonas Davidsson (Szwecja) oraz Danny Maassen (Niemcy)

Klub zdecydował się na kontrakty z szóstką zawodników z zagranicy. Są to umowy nie dające gwarancji startów, swoją przydatność do zespołu każdy z żużlowców będzie musiał potwierdzić dobrą dyspozycją na przedsezonowych sparingach oraz treningach. Analizowane będą także występy w innych zawodach na europejskich arenach. Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem zatwierdzonym na rok 2017 w składzie ligowym może znaleźć się maksymalnie dwóch obcokrajowców.

„Największe nadzieje wiążemy z Eduardem Krcmarem. To młody, perspektywiczny Czech, który przychodzi do nas z Gdańska. O jego pozyskanie starało się kilka klubów.” – prezentuje nową twarz w Starcie menadżer ds. sportowych Rafael Wojciechowski. „Nie mielibyśmy nic przeciwko, aby swoimi dobrymi występami nawiązał do tego co prezentował w przeszłości jego rodak, uwielbiany w Gnieźnie Toniczek” – mówi. „Oczywiście szanse na występ w lidze ma każdy. Wszystko zweryfikuje tor. Żaden z obcokrajowców nie stoi na straconej pozycji” – kończy.

krcmar

Eduard Krcmar

Eduard Krcmar (ur. 1996) – ubiegły sezon na torach Nice PLŻ kończy z identyczną średnią na bieg jak Krzysztof Jabłoński (1,500). Skuteczny w swojej rodzimej lidze, czwarty zawodnik w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Czech. Reprezentant Czech w DPŚ. Srebrny medalista Mistrzostw Europy Juniorów. Obok Vaclava Milika nadzieja czeskiego żużla. Gniezno będzie dla niego trzecim klubem w Polsce. Wcześniej, poza Gdańskiem, punktował także dla Kolejarza Rawicz.

kus_profi

Matej Kus

Matej Kus (ur. 1989) – w przeszłości związany z Gnieznem. W 2014 roku raz pojawił się w czerwono-czarnych barwach i zdobył siedem punktów. Podobnie było rok później kiedy również tylko raz powołany został na mecz Startu. O tym występie sam zainteresowany chciałby zapewne jak najszybciej zapomnieć. Ubiegły sezon to przede wszystkim dobre występy w ojczyźnie oraz na Wyspach Brytyjskich. Podobnie jak Krcmar reprezentant Czech w DPŚ.

thomasjorgensen_fb

Thomas Joergensen

Thomas Joergensen (ur. 1992) to młody Duńczyk. Wicemistrz świata z 2005 roku na motocyklach o pojemności 80 cm3. W sezonie 2016 ścigał się na torach Wielkiej Brytanii (Premier League – jeden z liderów Berwick Bandits) oraz w lidze duńskiej. Mimo ważnego kontraktu w lidze polskiej z KSM Krosno nie znalazł się ani razu w składzie swojej drużyny na mecz. Pojawił się za to na towarzyskich zawodach w Pile – w pożegnalnym turnieju Piotra Śwista wywalczył 10 punktów i zajął piąte miejsce.

berntzon

Oliver Berntzon

Oliver Berntzon (ur. 1993) – w lidze polskiej związany z kontraktami w Daugavpils, Opolu, Łodzi oraz Gorzowie. W tych dwóch ostatnich klubach nie zyskał uznania w oczach szkoleniowców i mimo podpisanych umów nie wziął udziału w meczach ligowych. Szwed mocno wierzy, że rok 2017 będzie pod tym względem przełomowy i będzie mógł się pokazać z jak najlepszej strony w kraju nad Wisłą.

davidsson

Jonas Davidsson

Jonas Davidsson (ur. 1984) – tego zawodnika z kraju Trzech Koron w Gnieźnie nie trzeba przedstawiać. Ścigał się tutaj dwa sezony. Po bardzo dobrych występach w roku 2014 rok później nie było już tak dobrze (średnia 0,167). Na rok 2016 związał się kontraktem z Polonią Piła. Nie otrzymał jednak szansy do reprezentowania barw tego klubu i musiał zadowolić się występami w ojczyźnie. Dopiero na czternastym miejscu uplasował się we wrześniowym turnieju „Hil-Gaz Back In Town, żużel wraca do Gniezna”. Przy jego nazwisku odnotowaliśmy trzy oczka.

Danny Maassen

Danny Maassen

Danny Maassen (ur. 1994) – młody Niemiec, debiutant jeżeli chodzi o ligę polską. Kontrakt z GTM Start Gniezno jest dla niego pierwszą umową w naszym kraju.

Nowy klub w Gnieźnie cieszył się dużym zainteresowaniem zawodników – wielu zgłaszało się z propozycją reprezentowania naszych barw w przyszłym roku. Ostatecznie działacze postawili na młodych i perspektywicznych żużlowców. Przy wsparciu starszych i doświadczonych kolegów z zespołu są w stanie stworzyć drużynę, która zagwarantuje wiele emocjonujących pojedynków na torach drugiej ligi. „Cel jaki stawiam przed sobą i drużyną to awans do finału PLŻ2.” – mówi R.Wojciechowski. „Tam już może wydarzyć się wszystko. Ze swojej strony mogę zapewnić, że będziemy przygotowani na walkę o zwycięstwo i awans.” – deklaruje.

Prezentowani dziś zawodnicy dołączają do kadry GTM Start Gniezno na sezon 2017 w kończącym się oknie transferowym. Przypomnijmy, że poza wymienioną szóstką obcokrajowców mamy w niej czterech seniorów: Krzysztofa i Mirosława Jabłońskich, Adriana Gałę i Marcina Nowaka oraz dwóch juniorów – Patryka i Kevina Fajferów. Klub będzie chciał pozyskać jeszcze jednego juniora.