Ekstraligowe wzmocnienia w GTM Start

Przedostatni dzień okienka transferowego przynosi optymistyczne wieści dla kibiców żużla w Gnieźnie. Sympatykom GTM Start możemy przekazać, że kolejne rozmowy kończą się autografami pod kontraktem. Swoje podpisy pod dokumentami złożyli Adrian Gała oraz Marcin Nowak. Tym samym dołączają oni do prezentowanej wczoraj czwórki – braci Jabłońskich oraz Patryka i Kevina Fajferów.

Obaj żużlowcy w sezonie 2016 ścigali się na torach Ekstraligi i mają za sobą ostatni rok w gronie juniora. Adrian Gała zdobywał punky dla Betard Sparty Wrocław, a Marcin Nowak był podstawowym młodzieżowcem w MRGARDEN GKM Grudziądz. „Bardzo ważne kontrakty. Dwaj zawodnicy, którzy przychodzą do nas z Ekstraligi. Mamy nadzieję, że pozyskane tam doświadczenie zaprocentuje.” – nie kryje zadowolenia z podpisanych umów menadżer sportowy w GTM Start. „Zarówno Marcin jak i Adrian mają przed sobą pierwszy rok startów w gronie seniorów. To przejście nie zawsze jest łatwe. Wierzymy jednak, że sprostają temu zadaniu i będą należeć do pewnych punktów tworzonej przez nas drużyny.  Młodzi i perspektywiczni zawodnicy, którzy mam nadzieję i wiarę będą prawidłowo rozwijać się w Gnieźnie także w kolejnych latach” – zakończył Rafael Wojciechowski.

marcin_nowak_kontrakt

Marcin Nowak

Marcin Nowak (ur. 1995) to wychowanek Unii Leszno. Reprezentował barwy klubów z Ostrowa oraz Krakowa. Ostatnie trzy lata spędził w Grudziądzu. W sezonie 2016 był podstawowym juniorem MRGARDEN GKM Grudziądz. Wystąpił we wszystkich czternastu spotkaniach swojej drużyny. Sezon zakończył średnią 1,313 i został sklasyfikowany jako 40-ty zawodnik w Ekstralidze. Jako gość ścigał się pod koniec sezonu w Nice PLŻ w plastronie Speedway Wandy Instal Kraków. Poza ligą często oglądany w zawodach towarzyskich – ostatniego występu na torze w brytyjskim Poole nie będzie wspominał miło – doznał kontuzji nogi i obecnie przechodzi rehabilitację, która na szczęście nie wpłynie na harmonogram przygotowań do sezonu w barwach GTM Start.

news_gala

Adrian Gała

Drugiego z zakontraktowanych dziś zawodników nie trzeba bliżej przedstawiać kibicom w Gnieźnie. Kolejny z wychowanków, który zdecydował się powrócić do macierzystych barw i w sezonie 2017 reprezentować klub z Grodu Lecha. Adrian Gała (ur. 1995) ostatnie dwa lata spędził w ekstraligowej Betard Sparcie Wrocław. Sezon 2016 zakończył ze średnią 0,694 na bieg. Sam zainteresowany nie jest zadowolony ze swojej postawy w lidze.  Zdecydowanie lepiej było w zawodach indywidualnych, gdzie notował udane występy. Był m.in. bliski awansu do finału IMŚJ. Za dobry uznać należy start w „Hil-Gaz Back In Town, żużel wraca do Gniezna” – wywalczył wtedy 9 punktów i sklasyfikowany został na ósmej pozycji, a kibicom utkwił w pamięci bieg kiedy to bez najmniejszych problemów pokonał samego Mistrza Świata Grega Hancocka. Fani Startu wierzą, że takich powodów do radości w przyszłym roku będzie zdecydowanie więcej. Żużlowiec zapewnia, ze dobrze przepracuje zimę i będzie odpowiednio przygotowany do sezonu pod każdym kątem.

GTM Start Gniezno posiada w swojej kadrze obecnie czterech seniorów. To Krzysztof i Mirosław Jabłońscy oraz Adrian Gała i Marcin Nowak. Zestawienie to uzupełniają juniorzy Patryk i Kevin Fajferowie. Jak zapewniają działacze to jeszcze nie koniec aktywności klubu z Pierwszej Stolicy na transferowym rynku. Kibice muszą jednak uzbroić się w cierpliwość i na kolejne nazwiska zaczekać do jutra. W poniedziałek ostatni dzień okna transferowego.

Tekst: Radosław Majewski