Co z Joshem Pickeringiem?

Pytanie z nagłówka zadawane jest często, a w obliczu kontuzji, jakiej nabawił się Kacper Gomólski ta kwestia nabiera szczególnego znaczenia.

Pozyskany przed sezonem 2023 Australijczyk nie miał jeszcze możliwości debiutu w barwach Startu, a wszystko ze względu na uraz odniesiony w meczu ligi brytyjskiej, po którym długo nie było trafnej diagnozy na temat stanu zdrowia Josha Pickeringa. Zawodnik skupił się na pracy z fizjoterapeutą i spróbował wrócić do rywalizacji. 25 maja w Sheffield po dwóch wyścigach nie kontynuował jazdy w meczu – kontuzjowany bark nadal sprawiał problemy.

Podczas meczu z Texom Stal Rzeszów Josh obecny był w parku maszyn przy #W25 i wspierał m.in. Sama Mastersa. W kolejnych dniach pracował we Wrocławiu z fizjoterapeutą i działania te wydają się przynieść długo oczekiwane pozytywne efekty. Dziś, na kilka dni przed spotkaniem w Tarnowie potwierdził, że wraca na tor. “Będę gotowy do jazdy” – przekazał Australijczyk, który znajdzie się w awizowanym składzie na niedzielny mecz Grupa Azoty Unia Tarnów – Start Gniezno (I bieg o 17:00).

Tekst: informacja prasowa