Jest nowy termin meczu z Orłem Łódź. Gnieźnianie pojadą o punkty aż trzy razy w ciągu sześciu dni!

Pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa w obozie czerwono-czarnych doprowadziły do odwołania inauguracji sezonu 2021, którą zaplanowano na 3 kwietnia. Żużlowa centrala podała do wiadomości nowy termin meczu AFORTI Start Gniezno – Orzeł Łódź. Obie drużyny zawalczą o ligowe punkty w czwartek, 15 kwietnia, o godzinie 18.00.

Przygotowania do ligowej rywalizacji przebiegały w Gnieźnie zgodnie z planem do momentu, w którym przeprowadzone zostały testy na obecność koronawirusa. Niestety, kilka z nich dały wynik pozytywny co uniemożliwiło rozegranie meczu z Orłem Łódź 3 kwietnia.

Nowym terminem tego spotkania jest czwartek, 15 kwietnia. Sztab szkoleniowy naszego zespołu ma przed sobą niełatwe zadanie. Wspomniane wyniki testów spowodowały  konieczność odbycia kwarantanny przez kilku członków zespołu. Dziesięciodniowy rozbrat z motocyklem i tym samym niekompletny udział drużyny w treningach z pewnością nie ułatwi przygotowania do aż trzech spotkań, które ekipie AFORTI Startu Gniezno przyjdzie rozegrać w sześć dni, ale mimo to menedżer naszej drużyny, Rafael Wojciechowski nie traci optymizmu: “Te wszystkie trudności bardzo nas motywują. Niczym nie zawiniliśmy, a przeciwności, z którymi się spotykamy to sprawy, na które nie mamy żadnego wpływu. tym samym uważamy, że nie mogą one na nas źle wpłynąć. Trzy mecze w sześć dni to stały, dobry rytm, który mam nadzieję przełoży się na korzystne wyniki. Taki mocny początek sezonu musi dać efekty w trakcie jego trwania. Jestem pewny moich zawodników i nie brakuje mi optymizmu”.

Te słowa powinny pozytywnie wpłynąć na zatroskanych kibiców, których choć nie możemy zaprosić na stadion prosimy o doping. Ten, choć w innej formie, zawsze ma znaczenie. AFORTI Start Gniezno w poniedziałek, 12 kwietnia rozegra mecz na wyjeździe z Arged Malesą Ostrów, a w czwartek, 15 kwietnia i sobotę 17 kwietnia u siebie, na Wrzesińskiej podejmie najpierw Orła Łódź, a dwa dni później Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Wszystkie mecze eWinner 1. Ligi transmitowane są na kanale nSport+.

Tekst: Grzegorz Buczkowski