Pierwsze ligowe ściganie już w najbliższy poniedziałek!

Początek sezonu żużlowego kojarzy się z kapryśną pogodą i koniecznością zmian w terminarzu. Nie inaczej jest w tym roku. Obok problemów z aurą mamy też mnóstwo zawirowań związanych  z trwającą pandemią koronawirusa. Wydaje się jednak, że tym razem nic nie stanie na przeszkodzie aby oficjalnie rozpocząć sezon 2021.

Nie tak jak wcześniej planowano w sobotę 10 kwietnia, a w poniedziałek 12 kwietnia zawodnicy Aforti Start Gniezno zmierzą się, po raz pierwszy w tym sezonie z ligowymi rywalami. W ramach 2. kolejki eWinner 1. Ligi spotkają się na Stadionie Miejskim przy ul. Piłsudskiego w Ostrowie Wielkopolskim z tamtejszą Arged Malesą. Także dla gospodarzy będzie to otwarcie sezonu 2021.

W przypadku gnieźnian inauguracją sezonu miał być mecz z Orłem Łódź, który nie doszedł do skutku  z powodu pozytywnych wyników testów na obecność COVID-19 w drużynie. Ostrowianie mieli rozpoczynać sezon w Bydgoszczy. Na to nie pozwoliła jednak pogoda.

Szefowie obu drużyn, Rafael Wojciechowski i Mariusz Staszewski podali składy awizowane na ten mecz:

AFORTI Start Gniezno:
1. Mirosław Jabłoński
2. Frederik Jakobsen
3. Timo Lahti
4. Peter Kildemand
5. Oskar Fajfer
6. Marcel Studziński

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski:
9. Nicolai Klindt
10. Tomasz Gapiński
11. Patrick Hansen
12. Grzegorz Walasek
13. Oliver Berntzon
14. Jakub Krawczyk
15. Sebastian Szostak

Pierwszy bieg derbowego spotkania  rozpocznie się o godzinie 18.00. Transmisja na żywo w nSport+.

Pojedynki ostrowsko-gnieźnieńskie zawsze dostarczały wielu emocji. Biorąc pod uwagę tegoroczne smaczki jak na przykład pierwszy występ w barwach Arged Malesy Olivera Berntzona, który cztery ostatnie sezony spędził w Gnieźnie czy też pierwszy, po roku przerwy ligowy start Mirosława Jabłońskiego spodziewamy się zaciętego starcia. Trudno wskazać faworytów, wszak to pierwszy mecz sezonu. Niech to będzie kolejny, wspominany przez lata mecz dwóch wielkopolskich drużyn.

Tekst: Grzegorz Buczkowski