Oliver Berntzon w Turnieju o Koronę B.Chrobrego!

Do dwójki reprezentantów Car Gwarant Startu Gniezno potwierdzonych do występu w jedenastej odsłonie Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego dołącza trzeci przedstawiciel gospodarzy. Będą to dla niego pierwsze zawody przy W25 po urazie, którego nabawił się w szwedzkiej Elitserien. Oliver Berntzon, uwielbiany przez sympatyków czerwono-czarnych za nieustępliwość i walkę do ostatnich metrów pojawi się pod taśmą maszyny startowej w czwartek 15 sierpnia!

Oliver Berntzon wystąpił w ośmiu meczach zasadniczej części sezonu w Nice 1 Lidze Żużlowej. Obecnie może pochwalić się drugą średnią biegopunktową w drużynie – 1.923. Minimalnie lepszy jest tylko Adrian Gała. Szwed z powodzeniem ściga się także w swojej rodzimej lidze, gdzie reprezentuje barwy Dackarny Malilla. Potwierdzeniem dobrej dyspozycji był występ w Grand Prix Szwecji. Berntzon wykorzystał przyznaną mu na te zawody dziką kartę – z wynikiem siedmiu oczek sklasyfikowany został na dziesiątej pozycji turnieju w Hallstaviku.

ost-gno-070476Oliver Berntzon podczas meczu Car Gwarant Startu Gniezno na torze w Ostrowie 

Znane są ceny wejściówek na zaplanowane na czwartek 15 sierpnia zawody. Bilety są do nabycia w identycznych cenach jak te, które obowiązywały na mecze ligowej zespołu z Pierwszej Stolicy: trybuna 45 zł, normalny 30 zł, ulgowy 20 zł i dziecięcy 10 złNa Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego swoją ważność zachowują karnety! Bilety dostępne są w sprzedaży on-line na stronie http://bilety.startgniezno.com, a także w sekretariacie GTM Start Gniezno (ul. Wrzesińska 27-29) oraz sklepach odzieżowych Manekin (Gniezno, ul. Dąbrówki 23/1 i ul. Chrobrego 7A).

Dzieci w wieku od 0 do 3 lat włącznie – wstęp bezpłatny. Od 4 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety dziecięce. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji tych historycznych zawodów triumfatorem został Maciej Janowski. Wrocławianin w finałowym wyścigu minął linię mety jako pierwszy pozostawiając za swoimi plecami Jasona Doyle, Nicki Pedersena oraz Artioma Łagutę. Kto tym razem posiądzie władzę? Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego – Pierwszego Króla Polski – jedenasta odsłona w czwartek 15 sierpnia, godzina 17.00.

Tekst: Radosław Majewski