Nice 1LŻ: w sobotę mecz w Gdańsku (składy)

Ostatni mecz zasadniczej części sezonu przed drużyną Car Gwarant Startu Gniezno. W sobotę podopieczni Rafaela Wojciechowskiego udają się na wyjazdowe spotkanie do Gdańska, gdzie zmierzą się z tamtejszym Zdunek Wybrzeżem. W pierwszym pojedynku tych dwóch zespołów górą byli gdańszczanie – 49:40. Przed nami rewanż. W środę poznaliśmy awizowane zestawienia obu ekip.

Gotowość do występu w czerwono-czarnych barwach zasygnalizował Oliver Berntzon. Gnieźnianie nie skorzystają jednak z usług Szweda w trakcie tego pojedynku. Menadżer gnieźnian chce, aby zawodnik wrócił do pełni sił na rundę finałową. Sternik drużyny z W25 zdecydował się nieco zmienić ustawienie par swojej drużyny. Skład gości otwiera Oskar Fajfer, który wystąpi z numerem jeden na plecach. Żużlowiec, który jeszcze w ubiegłym sezonie punktował dla klubu znad morza stworzy parę wspólnie z Rosjaninem Andriejem Kudriaszowem. Druga para to Jurica Pavlic Mirosław Jabłoński, a pod piątką desygnowany został do boju Adrian Gała. Numer sześć na plecach to Kevin Fajfer. Młodzieżowy duet uzupełni Damian Stalkowski. 

Car Gwarant Start Gniezno:
1. Oskar Fajfer
2. Andriej Kudriaszow
3. Jurica Pavlic
4. Mirosław Jabłoński
5. Adrian Gała
6. Kevin Fajfer

Gospodarze desygnowali do boju skład z dwójką obcokrajowców. W plastronie Zdunek Wybrzeża oglądać będziemy Mistrza Szwecji Jacoba Thorssella oraz Duńczyka MIkkela Becha. W awizowanym zestawieniu są także Kacper Gomólski i Krystian Pieszczek. Piątym seniorem w kadrze drużyny prowadzonej przez Mirosława Berlińskiego będzie Adrian Cyfer.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Jacob Thorssell
10. Mikkel Bech
11. Adrian Cyfer
12. Kacper Gomólski
13. Krystian Pieszczek
14.
15. Karol Żupiński

Car Gwarant Start Gniezno zmierzy się w Gdańsku ze Zdunek Wybrzeżem w najbliższą sobotę.
Początek meczu o godzinie 16.30.

Tekst: Radosław Majewski