Frederik Jakobsen opuści Gniezno

Przed drużyną Car Gwarant Startu Gniezno ostatnie spotkanie w zasadniczej części sezonu – w sobotę czerwono-czarni udają się na wyjazdowy mecz do Gdańska. W tygodniu poprzedzającym ten pojedynek działacze pierwszoligowca z Gniezna zdecydowali się na wypożyczenie jednego ze swoich zawodników. Kadrę czerwono-czarnych do końca tegorocznego sezonu opuści Duńczyk Frederik Jakobsen. W chwili obecnej formalizowane są sprawy związane z jego wypożyczeniem do jednego z klubów.

Frederik Jakobsen dołączył do Car Gwarant Startu w zimowej przerwie. Duńczyk wystąpił w dwóch meczach ligowych drużyny – na inaugurację ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk zdobył siedem punktów i bonus. Słabiej zaprezentował się w Ostrowie, gdzie w czterech wyjazdach na tor nie zdobył punktów. Taki dorobek daje mu możliwość przejścia na wypożyczenie do innego klubu. “Realizujemy dżentelmeńską umowę, którą zawarliśmy” – informuje R.Wojciechowski. “Daliśmy sobie słowo, że jeśli nie będzie powoływany, to go wypożyczymy” – przyznaje opiekun zawodników z Gniezna. “Jakobsen jest żużlowcem prezentującym podobny poziom do pozostałych seniorów mojej drużyny” – mówi Rafael Wojciechowski, menadżer gnieźnian.

ost-gno-070492Frederik Jakobsen podczas meczu w Ostrowie (fo. Studio Fotografii Olga Gandurska)

Gnieźnianie w sobotę mierzyć będą się ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Chęć i gotowość do występu w tym meczu zasygnalizował Szwed Oliver Berntzon, jednak nie zobaczymy go w walce o ligowe punkty nad morzem. “Nie chcę powoływać Olivera na ten pojedynek, chcę jeszcze sprawdzić pozostałych zawodników. Zależy mi na tym, żeby Berntzon wrócił w pełni zdrowy, był gotowy do walki w rundzie finałowej Nice 1 Ligi Żużlowej.” – przyznaje R.Wojciechowski. W Gdańsku nie wystąpi także Duńczyk Frederik Jakobsen, który opuszcza nasz klub do końca sezonu. Zdecydowałem się na jego wypożyczenie, żeby na rundę finałową zyskać stabilność i spokój w w zespole.” – przekonuje menadżer Car Gwarant Startu. 

Szczegóły wypożyczenia Frederika Jakobsena do innego klubu objęte są tajemnicą handlową. Przypomnijmy, że Duńczyk ma zawarty w Gnieźnie dwuletni kontrakt. Na jego mocy po sezonie 2019 powróci z wypożyczenia do klubu z Pierwszej Stolicy.

Tekst: Radosław Majewski