Kolejny trening – B.Zmarzlik w Gnieźnie (foto)

Mocno eksploatowany jest tor w Gnieźnie. Żużlowcy Car Gwarant Startu mają za sobą kolejny trening. W środę oglądaliśmy młodzieżowców – Damian Stalkowskiego, Kevina Fajfera oraz Mateusza Błażykowskiego. Był także Duńczyk Frederik Jakobsen i pierwszy raz po zimowej przerwie Chorwat Jurica Pavlic. Nie zabrakło także gości – z gościnności działacy GTM Startu Gniezno skorzystali dzisiaj między innymi Bartosz Zmarzlik oraz Grigorij Łaguta.

To jednak nie jedyne nazwiska, które oglądała blisko stuosobowa publiczność stadionu przy Wrzesińskiej 25. W Gnieźnie trenowała dziś aż trójka żużlowców Power Duck Iveston PSŻ Poznań Vladimir Borodulin oraz Michał i Bartosz Curzytkowie. Ze względu na problemy z motocyklem szybko swój trening zakończył Patryk Fajfer. Wspólnie z Grigorijem Łagutą obecny był także Witalij Kotlar.

Jak pisaliśmy w osobnym materiale trening pechowo zakończył się dla Damiana Stalkowskiego. Młodzieżowiec naszej drużyny upadł na tor w początkowej fazie jazd i trzymając się za bark udał się do parku maszyn. Badanie lekarskie w gnieźnieńskim szpitalu na szczęście wykluczyło złamanie. Bark juniora czerwono-czarnych jest tylko zbity. Jeszcze w środę Damian Stalkowski odwiedził klubowego fizjoterapeutę Norberta Synorackiego w ARCUM Gabinet Fizjoterapii. Więcej na ten temat tutaj.

“Za pomoc w prowadzeniu trzech treningów naszej drużyny dziękuję Łukaszowi Związko” – mówi R.Wojciechowski, menadżer Car Gwarant Startu. “Na jutro zaplanowane są kolejne próby. Poza Damianem Stalkowskim będę miał do dyspozycji cały zespół, bo w Gnieźnie pojawi się także Szwed Oliver Berntzon. Po tym treningu będzie można wyciągnąć pierwsze wnioski z powrotu zawodników na tor po zimie.” – informuje R.Wojciechowski. Początek treningu w czwartek o godzinie 14.00. Wstęp dla kibiców wolny, sympatyków czarnego sportu zapraszamy na sektor C.

Fotogaleria – trening w Gnieźnie – 20 marca

Tekst i foto: Radosław Majewski