Jurica Pavlic uzgodnił warunki na sezon 2019!

Kibice Car Gwarant Startu Gniezno podczas prezentacji Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego usłyszeli bardzo dobrą nowinę – Jurica Pavlic oznajmił, że porozumiał się z działaczami GTM Start na sezon 2019 i tym samym pozostaje na kolejny rok w Gnieźnie. Informacja ta spotkała się z dużym aplauzem ze strony fanów.

Radość kibiców w Pierwszej Stolicy jest w pełni zrozumiała. Niedoceniany Jurica Pavlic trafił do klubu z Gniezna w zimowej przerwie. Wtedy wielu fanów zastanawiało się nad przydatnością Chorwata dla gnieźnieńskiej drużyny. Tor i osiągane przez Juricę wyniki szybko zweryfikowały te wątpliwości. Pavlic imponował skutecznością i szybko stał się ulubieńcem kibiców czerwono-czarnych wielokrotnie zbierając gromkie owacje za akcje na owalu przy Wrzesińskiej. Pod nieobecność Mirosława Jabłońskiego w kilku meczach przejmował na ten czas opaskę kapitana. Skuteczny w rozgrywkach Nice 1 Ligi Żużlowej, walnie przyczynił się do trzeciego miejsca drużyny Car Gwarant Startu Gniezno. Sezon 2018 na zapleczu PGE Ekstraligi zakończył z bardzo dobrą średnią 2.099/bieg – sklasyfikowany został na dziewiątym miejscu najskuteczniejszych zawodników ligi.

Porozumienie w kontekście występów Juricy Pavlica osiągnięte zostało bardzo szybko. Obie strony potrzebowały zaledwie kilka minut, aby wypracować wspólne stanowisko i podać sobie dłonie. Sam Jurica przyznał, że jest bardzo zadowolony z warunków panujących w Gnieźnie i nie widzi powodów do tego, aby opuszczać klub w barwach którego odbudował się po nieudanych sezonach w polskiej lidze.

W piątkowym Aforti Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego wywalczył siedem punktów dla drużyny Mieszka składającej się z żużlowców Car Gwarant Startu. Gnieźnianie drużynową rywalizację zakończyli na czwartym miejscu z dorobkiem 25 punktów.

Tekst: Radosław Majewski