Pożyteczny trening w Zielonej Górze

W czwartek żużlowcy Car Gwarant Startu odbyli trening w Zielonej Górze. Na torze zespołu występującego w PGE Ekstralidze obecni byli krajowi seniorzy czerwono-czarnych: Adrian Gała, Mirosław Jabłoński i Marcin Nowak oraz młodzieżowiec Maksymilian Bogdanowicz. Ponadto nie zabrakło Szweda Kima Nilssona dla którego niedzielny mecz w Gdańsku ze Zdunek Wybrzeżem będzie debiutem w Nice 1 LŻ w sezonie 2018.

“Odbyło się kilkanaście wyścigów w parach” – podsumowuje menadżer Car Gwarant Startu Rafael Wojciechowski. “Trzy wyścigi odjechał “Henioo” i wszystkie wygrał. Większość zawodników testowała sprzęt i ustawienia. Żużlowcy Car Gwarant Startu wyciągnęli wnioski i mogą być zadowoleni z dzisiejszego treningu. Cieszy postawa nowej pary: Mirka Jabłońskiego z Kimem Nilssonem, którzy jako jedyni wygrali bieg 5:1” – dodaje menadżer czerwono-czarnych.

W Zielonej Górze zabrakło Norberta Krakowiaka. Drugi z młodzieżowców gnieźnieńskiej drużyny dostał wolne, by spokojnie przygotować się do występu ligowego. “Norbert startował dwa dni z rzędu w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Ponadto w poniedziałek trenował w Gnieźnie. Jego silniki wymagają serwisów.” – przekazuje R.Wojciechowski. “U Maksa Bogdanowicza wyszło w czwartek zmęczenie między innymi, ale chciał startować, dlatego on pojechał w treningu” – kończy wątek juniorów menadżer Car Gwarant Startu.

“Trening oceniam pozytywnie, teraz zawodnicy mają dwa dni na przygotowanie sprzętu i nabranie świeżości. W niedziele jedziemy walczyć do Gdańska!” – kończy Rafael Wojciechowski.

Tekst: Radosław Majewski