Nice 1LŻ: składy na mecz z Zdunek Wybrzeże

Poznaliśmy awizowane składy na mecz VIII kolejki Nice 1 Ligi Żużlowej. W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej Car Gwarant Start Gniezno zmierzy się na wyjeździe w Gdańsku. Rywalem czerwono-czarnych będzie drużyna Zdunek Wybrzeże. Na torze w Pierwszej Stolicy górą byli gnieźnianie, którzy w meczu rewanżowym bronić będą dwupunktowej zaliczki. Sztab szkoleniowy beniaminka Nice 1LŻ zdecydował się na jedną zmianę w składzie – Czecha Eduarda Krcmara zastąpi Szwed Kim Nilsson. Będzie to dla niego debiut w lidze w tym sezonie.

Menadżer Car Gwarant Startu zmienił także pary – kapitan Mirosław Jabłoński wystąpi z numerem trzecim na plastronie, a Adrian Gała stworzy parę wspólnie z młodzieżowcem gnieźnieńskiej drużyny.

Pełne awizowane składy przedstawiają się następująco:
Car Gwarant Start Gniezno:
1. Marcin Nowak
2. Jurica Pavlic
3. Mirosław Jabłoński
4. Kim Nilsson
5. Adrian Gała
6. Norbert Krakowiak
Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Michał Szczepaniak
10. Oskar Fajfer
11. Mikkel Bech Jensen
12. Anders Thomsen
13. Mikkel Michelsen
14. Karol Żupiński

W składzie gdańszczan zadebiutuje 16-to letni Karol Żupiński. Drużyna wystąpi pod wodzą nowego szkoleniowca. Po rezygnacji Lecha Kędziory w meczu przeciwko Car Gwarant Start Gniezno zespół poprowadzi Mirosław Berliński.

Początek meczu Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Car Gwarant Start Gniezno w niedzielę o godzinie 14.30. Bezpośrednia transmisja na antenie Polsat Sport.

Tekst: Radosław Majewski