Gala “Orły Startu 2017” przeszła do historii

Działacze GTM Start Gniezno oficjalnie podsumowali udany dla gnieźnieńskiego klubu sezon. W Vehikule Czasu odbyła się gala Orły Startu 2017 podczas której podziękowano sponsorom za pomoc i współpracę w kończącym się roku. Ponad 100 partnerów uhonorowanych zostało okolicznościowymi upominkami. Drugim, równie ważnym akcentem, było zaprezentowanie zespołu zbudowanego w zimowej przerwie. Sponsorzy mieli okazję poznać wszystkich żużlowców, których będziemy oglądać na torach pierwszej ligi żużlowej w barwach Car Gwarant Start Gniezno.

W piątek w Pierwszej Stolicy zameldowała się cała kadra beniaminka pierwszej ligi: Mirosław Jabłoński, Marcin Nowak, Adrian Gała, Eduard Krcmar, Oliver Berntzon. Jurica Pavlic, Kim Nilsson, Filip Hjelmland oraz Damian Stalkowski, Norbert Krakowiak, Maksymilian Bogdanowicz i Weronika Burlaga. Jak informowaliśmy za pośrednictwem naszej strony www oraz klubowego Facebooka w godzinach popołudniowych zawodnicy przeszli badania pod kątem analizy składu ciała, następnie zjedli wspólny posiłek, udali się na sesje zdjęciową do Fotoplastyki i wzięli udział w spotkaniu  z kibicami na gnieźnieńskim Rynku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Gala w Vehikule czasu rozpoczął prezes GTM Start Tomasz Wojciechowski, który oficjalnie powitał wszystkich zgromadzonych gości na czele z władzami samorządowymi Gniezna i Powiatu. Podsumowania sezonu w liczbach dokonał dyrektor pierwszoligowca, Piotr Mikołajczak. Z wystąpienia sternika klubu dowiedzieliśmy się m.in. o przyznanej licencji warunkowej na sezon 2018 (szerzej o tym w osobnym materiale) oraz o zakończonym bardzo dobrym wynikiem zewnętrznym audycie finansowym. Dyrektor  poinformował również, że przez cały sezon w II lidze klub utrzymywał płynność jeśli chodzi o finanse, a wszelkie zobowiązania były regulowane na bieżąco. Dzięki temu po raz pierwszy od wielu lat ma miejsce sytuacja, że klub w nowy sezon wejdzie bez zobowiązań związanych z poprzednim rokiem.

Również liczb dotyczyło kolejne z wystąpień. Głos zabrał Sebastian Bykowski prezes Press Service – Monitoring Mediów, który przedstawił raport medialny na temat GTM Start Gniezno za okres od 1 stycznia do 5 grudnia bieżącego roku. W okresie tym odnotowano m.in. 4 888 publikacji, a zanalizowane zostały również występujące w mediach nazwy zespołu. Przeprowadzono także analizę sponsoringową. Następnie wręczone zostały przygotowane wcześniej upominki dla sponsorów i partnerów. Zaprezentowano bliżej firmę Car Gwarant Service – sponsora tytularnego gnieźnieńskich żużlowców.

Punktem kulminacyjnym gali było przedstawienie zawodników z kadry Car Gwarant Start Gniezno na sezon 2018. Każdy z żużlowców został przepytany przez prowadzących, którymi byli Bartosz Kapczyński i Radosław Majewski. Sponsorzy oraz partnerzy GTM Start poznali ponadto sztab szkoleniowy pierwszoligowca – znaleźli się w nim Rafael Wojciechowski, nowy trener Piotr Szymko i trener koordynator przygotowań kondycyjnych Przemysław Gnat. Następnie zgromadzeni wysłuchali Dariusza Kowalczyka, odpowiedzialnego za klubowe finanse. Zapewnił on, że działacze będą dokładać wszelkie starania, aby również i w sezonie 2018 zachowana została płynność finansowa.

Na zakończenie oficjalnej części “Orłów Startu” nowe projekty marketingowe klubu omówił Bartosz Kapczyński, a po nim głos zabrali Jacek Wycichowski i Adrian Kwiatkowski – organizatorzy m.in. śniadań biznesowych mających już wkrótce funkcjonować wśród partnerów klubu żużlowego. W przerwach gali czas przybyłym gościom umilała grupa Vehikuł Czasu Band.

Tekst: Radosław Majewski

Gala “Orły Startu 2017” w obiektywie Tomasza Kordysa