Kolejni zawodnicy uzgadniają warunki!

Końcówka tygodnia przynosi bardzo dobre informacje na temat rozmów z żużlowcami pod kątem występów drużyny na torach pierwszej ligi. Wczoraj informowaliśmy o pozytywnym zakończeniu negocjacji z dwójką najskuteczniejszych seniorówkapitanem Mirosławem Jabłońskim oraz Marcinem Nowakiem. Dziś do tej dwójki dołączają aż trzy nazwiska! Czech Eduard Krcmar, Szwed Oliver Berntzon oraz Adrian Gała – ta trójka seniorów swoją najbliższą sportową karierę kontynuować będzie w Gnieźnie. Wszyscy uzgodnili warunki kontraktów na dwa lata. Stosowne umowy z całą piątką żużlowców, zgodnie z regulaminem, zostaną parafowane w okresie transferowym. Ten rusza 1 listopada.

067

O.Berntzon, A.Gała i M.Jabłoński – cała trójka uzgodniła warunki kontraktu na sezony 2018-2019.

Trójka seniorów z którymi osiągnięte zostało porozumienie to kolejni żużlowcy w kadrze gnieźnieńskiego klubu w sezonie 2017 pod względem średniej biegopunktowej. Eduard Krcmar zakończył rozgrywki jako dziesiąty zawodnik 2. Ligi Żużlowej ze średnią 2.200 na bieg, na trzynastej pozycji sklasyfikowany został Adrian Gała – 2,058. Minimalnie niższą biegopunktówką może pochwalić się Oliver Berntzon – 1,977 (16 w II lidze).

W gnieźnieńskim klubie na kolejne lata pozostanie prawdopodobnie Damian Stalkowski. W zbliżającym się okresie transferowym działacze beniaminka pierwszej ligi skupią się na rozmowach z dwójką kolejnych juniorów oraz zawodnikiem zagranicznym, który pełnić ma rolę żużlowca oczekującego na swoją szansę.

Tekst: Radosław Majewski