“Gramy dla Bartka!” – charytatywne spotkanie za nami

W piątkowy wieczór w hali Szkoły Podstawowej numer 2 byliśmy świadkami charytatywnego meczu piłkarskiego. Na parkiecie spotkały się drużyny GTM Start Gniezno oraz reprezentacja Pierwszej Stolicy. Emocji nie brakowało – ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem ekipy składającej się z gnieźnieńskich urzędników i przedsiębiorców, którzy pokonali żużlowców 6:4. Nie wynik sportowy był jednak najważniejszy, a pomoc dla Bartka Labrenza, trzynastolatka na rzecz którego zbierano środki finansowe. Z przeprowadzonych aukcji oraz zbiórki do puszek uzbierano w piątek kwotę 22 149.13 złotych. Główny bohater piątkowego wieczoru w październiku przejdzie operację nóżek.

Mecz rozgrywany był w systemie trzy razy po 15 minut. Początek sportowej konfrontacji należał do żużlowców, dopiero ostatni kwadrans przechylił szalę zwycięstwa na rzecz reprezentacji Pierwszej Stolicy. Na listę strzelców wpisali się młodzieżowcy – po jednej bramce strzelili Damian Stalkowski i Patryk Fajfer. Dwukrotnie piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Waldemara Rewersa umieścił Kevin Fajfer – junior, który ostatnio występował w barwach PSŻ Poznań bardzo chętnie skorzystał z zaproszenia do wzięcia udziału w charytatywnym wydarzeniu, podobnie jak Dawid Wawrzyniak – w sezonie 2017 reprezentant MRGarden GKM Grudziądz. Poza tą czwórką w składzie GTM Start na hali oglądaliśmy braci Krzysztofa i Mirosława Jabłońskich, Dariusza Kowalczyka, Łukasza Łukowskiego, Arkadiusza Koronkę, Tomasza Redzika, Przemysława Błachowiaka, Łukasza Związko, Damiana Kowalczyka, Marcina Nowaka i Norberta Krakowiaka. Drużynę – tak jak w rozgrywkach na torze żużlowym – prowadził jej menadżer Rafael Wojciechowski.

mecz_bramka_kfajfer

Celny strzał na bramkę oddaje Kevin Fajfer

W przerwie po pierwszej oraz drugiej części meczu odbywały się licytacje wielu cennych pamiątek sportowych. Najwyższą kwotę osiągnął ligowy kombinezon Mirosława Jabłońskiego. Kevlar w którym kapitan walczył o punkty nabyty został za kwotę 3000 złotych przed dwójkę klubowych działaczy – Przemysława Błachowiaka i Rafaela Wojciechowskiego i zostanie on przekazany na potrzeby szkółki działającej przy GTM Start. Wysoką cenę osiągnęła rocznicowa piłka Lecha Poznań. Egzemplarz numer 2 z serii pięciuset piłek sprzedany został za sumę 2000 złotych. Za duże kwoty zlicytowane zostały pamiątkowe medale gnieźnieńskich żużlowców – Adama Fajfera z MPPK (rok 1996) oraz Pawła Duszyńskiego z MDMP (rok 1998). Nowych nabywców znalazło wiele gadżetów – żużlowych, takich jak buty i plastron Oskara Fajfera, kombinezon Adriana Gały, czy bluzy Boll Team przekazane przez Mirosława Jabłońskiego. Nowego właściciela znalazła również koszulka Lecha Poznań. W aukcje włączyli się m.in. przedstawiciele władz miasta z obecnym na trybunach prezydentem Gniezna Tomaszem Budaszem i grającym w meczu wiceprezydentem Michałem Powałowskim na czele.

mecz_licytacje

Prowadzone licytacje cieszyły się dużym zainteresowaniem

Zbiórkę środków finansowych na leczenie Bartosza Labrenza można wspierać cały czas. Darowizny przyjmowane są na konto fundacji: BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, nazwa odbiorcy: Fundacja dzieciom „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” UL. ŁOMIAŃSKA 5 01-685 WARSZAWA, tytułem: 4229 LABRENZ BARTOSZ – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA. Akcja pomocy trwa także w internecie – na portalu siepomaga.pl/pomocdlabartka.

Ponadto 22 października w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się okolicznościowy koncert – wystąpią w nim m.in. Gabriel Fleszar oraz Karolina Artymowicz. Całkowity dochód zasili konto Bartka. W trakcie październikowej imprezy licytowane będą kolejne żużlowe gadżety – m.in. oficjalne czapeczki takich zawodników jak Antonio Lindback, Tai Woffinden, Krzysztof Kasprzak, Bartosz Zmarzlik czy Martin Smoliński.

Charytatywny mecz “Gramy dla Bartka!” w obiektywie Szymona Malengowskiego:

Tekst: Radosław Majewski