Hojne serca fanów żużla – akcja na rzecz B.Labrenza

W trakcie meczu z Naturalną Medycyną PSŻ Poznań na stadionie obecni byli wolontariusze, którzy zbierali środki finansowe na leczenie Bartosza Labrenza. W październiku planowana jest operacja nóżek trzynastolatka. Akcja przy okazji derbów Wielkopolski spotkała się z dużym zainteresowaniem kibiców – fani żużla hojnie przekazywali swoje datki do puszek. W sumie udało się uzbierać 3.549,81 zł.

foto_gwiezdne-wojny_news

Bartek wraz z rodzicami obecny był na trybunach i dopingował gnieźnieńskie Orły w walce o finał 2. Ligi Żużlowej – cel został zrealizowany. Start wysoko pokonał Naturalną Medycynę PSŻ Poznań i już za tydzień czeka nas pierwszy mecz o awans do wyższej ligi. Dużym zainteresowaniem podczas zbiórki cieszyły się przede wszystkim postacie z Gwiezdnych Wojen. Osoby ucharakteryzowane na wzór bohaterów filmowej sagi, w efektownych strojach zwracały na siebie mocno uwagę.

blabrenz_gnpn_3 blabrenz_gnpn_2 blabrenz_gnpn_1

Bartosz Labrenz ma jedną stopę szpotawą, a drugą koślawą. Dzięki wieloletniej, kosztownej rehabilitacji czworakuje. Obecnie jest w okresie dojrzewania, kości się rozrastają i dochodzi do coraz większego zniekształcenia stóp. Skutkuje to cierpieniem i płaczem podczas noszenia butów, co pomimo chęci uniemożliwia naukę chodzenia. Niestety, aby mógł sam stanąć na nogi potrzebna jest operacja stóp i specjalistyczne ortezy. W Polsce nie ma możliwości zoperowania jego nóżek. Jedyna nadzieja dla Bartusia to operacja przeprowadzona przez specjalistów w niemieckiej klinice – Schön Klinik Vogtareuth. Niestety, NFZ nie finansuje operacji przeprowadzonych za granicami kraju, rodzice dziecka zdani są na siebie oraz dobre serca osób wspierających.

Koszt operacji i ortez w Niemczech to 115 400 złotych. Darowiznę można wpłacać na konto fundacji: BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, nazwa odbiorcy: Fundacja dzieciom „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” UL. ŁOMIAŃSKA 5 01-685 WARSZAWA, tytułem: 4229 LABRENZ BARTOSZ – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA

Zbiórka środków trwa również w internecie, na portalu siepomaga.pl/pomocdlabartka. Niebawem do nabycia będą gadżety przekazane m.in. przez uczestników finału cyklu Speedway Best Pairs. Całkowity dochód z ich sprzedaży również zasili konto Bartka w fundacji “Zdążyć z pomocą”.

Tekst: Radosław Majewski