Duże zainteresowanie akademią pitbike

W pierwszym tygodniu sierpnia na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej odbywała się “Akademia pitbike”. Zajęcia dla najmłodszych prowadził trener GTM Start Gniezno Krzysztof Jabłoński. Propozycja gnieźnieńskiego klubu spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców/opiekunów, którzy zgłosili swoje dzieci – każdego dnia w zajęciach uczestniczyło kilkanaście osób.

Pitbike to małe motocykle crossowe, korzystać mogą z nich dzieci w wieku kilku lat. Te o najmniejszej mocy są dosiadane nawet przez sześciolatków. Najmłodszy uczestnik akademii organizowanej przez GTM Start liczył siedem lat.

Dzieci, które wzięły udział w zajęciach mogły liczyć na fachowe porady starszego z braci Jabłoński. Każdego dnia wyjazd na tor poprzedziło omówienie m.in. właściwej pozycji na motocyklu czy odpowiedniego wchodzenia w zakręty. Nie zabrakło wspólnej rozgrzewki. Na murawie owalu przy Wrzesińskiej 25 wytyczony został specjalny tor, który pokonywali uczestnicy. Jego trudność w kolejnych dniach akademii wzrastała.

Wsparcie sprzętowe zapewnił gnieźnieński dystrybutor – firma Pitbike KXD (Gniezno, ul. Poznańska 103). Nieodpłatnie udostępniony został pitbike z którego mogli korzystać uczestnicy zajęć nie posiadający jeszcze swojego motocykla. W przypadku kłopotów technicznych pomocni byli klubowi mechanicy.

Akademia została zakończona oficjalnym podsumowaniem oraz wręczeniem upominków przygotowanych przez GTM Start Gniezno – dyplomów za wzięcie udziału oraz klubowych czapeczek. Rodzice zgodnie podkreślali, że była to świetna inicjatywa wymagająca kontynuacji. Tak też się stanie. Najbliższy trening pod okiem Krzysztofa Jabłońskiego zaplanowany został na sobotępoczątek o godzinie 9.00. Zainteresowanych rodziców wraz z pociechami zapraszamy na stadion przy ulicy Wrzesińskiej. Wymagane jest posiadanie własnego sprzętu.

Tekst: Radosław Majewski