Runda finałowa: na początek Poznań

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej na torach II ligi żużlowej dała odpowiedź na temat kształtu półfinałów w rundzie finałowej. Zwycięstwo GTM Start na torze w Opolu sprawiło, że czerwono-czarni wystąpią w niej z pozycji lidera. W pierwszym meczu, 20 sierpnia, rywalizować będziemy na wyjeździe z Naturalną Medycyną PSŻ Poznań.

Dwa tygodnie później spotkanie rewanżowe na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej. Już dzisiaj trzeba sobie zaplanować niedzielę 3 września na wizytę na obiekcie, gdzie swoje mecze rozgrywa gnieźnieńska drużyna. Liczymy na duże wsparcie kibiców w najważniejszych meczach sezonu 2017!

W drugiej parze spotkają się Speed Car Motor Lublin z Ostrovią Ostrów. Pierwszy mecz tego duetu 20 sierpnia w Ostrowie. Rewanż 3 września w Lublinie. Zwycięzcy półfinałów spotkają się w finale ligi. Zgodnie z terminarzem dwa pojedynki zaplanowane zostały na 10 oraz 17 września.

Wygrana w finale ligi daje bezpośredni awans do wyższego szczebla rozgrywek. Pokonana drużyna walczyć będzie w barażach z przedostatnią drużyną I ligi. Mecze te odbędą się 1 oraz 7 października.

 

Tekst: Radosław Majewski