Odwołana eliminacja Złotego Kasku (foto)

Nie udało się rozegrać eliminacji Złotego Kasku na torze w Gnieźnie. Po konsultacjach z zawodnikami arbiter zawodów – Remigiusz Substyk podjął decyzję o ich odwołaniu. W ocenie sędziego oraz żużlowców, którzy wypowiedzieli się jednogłośnie, nawierzchnia toru przy Wrzesińskiej nie nadawała się do jazdy. Jej przygotowanie utrudniły opady deszczu, które przeszły nad Gnieznem w środę wieczorem oraz w nocy. Mimo usilnych starań działaczy oraz osób odpowiedzialnych za tor podjęte prace nie przyniosły spodziewanych efektów.

“Tor, który mieliśmy dzisiaj w Gnieźnie był trudny. Wpływ na to miały opady deszczu. Gdyby te zawody miały odbyć się w połowie sezonu czy gdybyśmy mieli dziś rozgrywać mecz ligowy z pewnością udałoby się spotkać na torze.” – mówił menadżer do spraw sportowych Rafael Wojciechowski. “Trudno mi komentować decyzję zawodników. Niektórzy z nich odbyli zaledwie kilka treningów. Złoty Kask to eliminacje do zawodów rangi międzynarodowej. Żużlowcy wiedzieli o co jadą, jaka jest stawka turnieju i chcieli uniknąć nierównych szans na wymagającym gnieźnieńskim torze.”– zakończył R.Wojciechowski.

Odwołane eliminacje Złotego Kasku w obiektywie – fot. Roman Strugalski

  1. Nie jest znana oficjalna data drugiego podejścia do eliminacji Złotego Kasku w Gnieźnie. Uczestnicy turnieju na spotkaniu z sędzią wstępnie ustalili datę na wtorek 4 kwietnia. Termin ten musi zostać zatwierdzony przez władze polskiego żużla – nastąpi to w ciągu najbliższych dni. Na drugie podejście do eliminacji Złotego Kasku ważność zachowują zakupione dzisiaj bilety wstępu oraz programy zawodów.

Tekst: Radosław Majewski