Back in Town: Dudek jako pierwszy!

Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych – I kolejka PLŻ2 wyznaczona została na 9 kwietnia – kibice w Gnieźnie obejrzą ciekawie zapowiadający się turniej indywidualny. 1 kwietnia odbędzie się druga odsłona imprezy “Back in Town”. W gronie uczestników znajdą się m.in. aktualni zawodnicy GTM Start Gniezno, ale nie zabraknie także gości z zewnątrz. Pierwszym z nich jest zielonogórzanin Patryk Dudek!

“Praktycznie każdego dnia spotykamy się z zapytaniem czy będzie w tym roku turniej o koronę Bolesława Chrobrego.” – mówił w poniedziałkowy wieczór, w programie “Sportowa Arena” na antenie Radia Merkury rzecznik prasowy GTM Start Gniezno Radosław Majewski. “Turnieju o takiej nazwie nie będzie na pewno, ale pracujemy nad tym, aby do tego nawiązać” – zdradził. “Chcemy zrobić niespodziankę dla kibiców. Być może będą to zawody o koronę pierwszego króla Polski.” – dodał Rafael Wojciechowski, menadżer sportowy w gnieźnieńskim klubie.

Pierwszym potwierdzonym do występu w Gnieźnie zawodnikiem jest Patryk Dudek. Zielonogórzanin, stały uczestnik cyklu Speedway Grand Prix w bieżącym roku. “To ostatni zwycięzca turnieju o koronę” – przypomina Rafael Wojciechowski. “Zapraszając tego zawodnika chcemy nawiązać do historycznej imprezy, której byliśmy świadkami w Gnieźnie w ostatnich latach” – przekonuje.

Aktualnie kompletowana jest lista startowa turnieju. Trwają rozmowy z zawodnikami, którzy mogliby przyjechać do Gniezna w sobotę 1 kwietnia. Działacze starają się o to, aby podobnie jak we wrześniu ubiegłego roku tak i teraz na starcie turnieju “Back In Town” nie zabrakło atrakcyjnych nazwisk. Na razie jest jednak zbyt wcześnie, aby przekazać oficjalne informacje. Podobnie z cenami biletów – te, identycznie jak pełna nazwa turnieju – zostaną zaprezentowane wkrótce.

Tekst: Radosław Majewski