Dołącz do żużlowej drużyny „Szlachetnej paczki”

Wystartowała kolejna edycja „Szlachetnej paczki”. Hasło, które przyświeca szesnastej odsłonie akcji to „Koniec ery dorobkiewiczów”. Jest to projekt, który łączy potrzebujących i tych, którzy chcą pomagać. Pierwszymi Darczyńcami zostali piłkarze Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej. Pomoc organizowana jest także na terenie Gniezna. W akcję aktywnie włącza się GTM Start Gniezno, które wzięło pod swoje skrzydła jedną z rodzin i razem z kibicami czarnego sportu w Gnieźnie postara zaspokoić się jej najpilniejsze potrzeby w ramach „Szlachetnej paczki”

Rodzina wybrana przez GTM Start Gniezno to matka (34 lata) samotnie wychowująca syna (10 lat). Pani Marlena choruje i z tego względu nie może podjąć pracy. Konrad dobrze się uczy, interesuje się piłką nożną, zbiera karty piłkarskie. Marzeniem rodziny jest pojechać do zoo. Rodzina potrzebuje żywności, która pochłania najwięcej domowego budżetu. Potrzebna jest także odzież i obuwie.

Wspólnie z kibicami speedwaya w Gnieźnie chcielibyśmy przygotować paczkę spełniającą najważniejsze potrzeby objętej przez nas rodziny. Fanów zapraszamy do dołączenia do żużlowej drużyny „Szlachetnej paczki”. Potrzebujemy żywności – herbata, kasza, cukier, konserwy, kawa, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach. Przydatne będą także środki czystości – proszek do prania, mydło/żel myjący, pasta do zębów, szampon. Kolejna rzecz to odzież – kurki zimowe (175 cm dla matki, 150/152 cm dla syna), spodnie dla syna (150/152 cm, szczupła budowa ciała) oraz obuwie zimowe (syn – rozm. 39, matka – 40). Rodzina potrzebuje przyborów szkolnych – zeszyty, kolorowy papier, bloki, piórnik etc. Problemem jest także popsuta lodówka.

Jeśli wśród kibiców GTM Start Gniezno są osoby, które chciałyby się zaangażować, okazać dobre serce i wspomóc tworzoną przez nas paczkę dla rodziny – zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 61 666 96 66 bądź osobiście – ofiarowane rzeczy można przynosić do sekretariatu klubu do dnia 5 grudnia. Wszystkie dary spakujemy i dostarczymy do gnieźnieńskiego magazynu akcji. Następnie wolontariusze działający na terenie miasta Gniezna przekażą je potrzebującej rodzinie.

Więcej informacji na temat akcji “Szlachetna paczka”: www.szlachetnapaczka.pl

Tekst: Radosław Majewski