Finał 2. Ligi: przygotowania w Gnieźnie

Nieco ponad tydzień pozostaje do pierwszego meczu finałowego na torach 2. Ligi Żużlowej. W sobotę 30 września przy W25 zespół Ultrapur Start Gniezno podejmie Texom Stal Rzeszów. Szykują się duże emocje, których stawką jest awans do 1. Ligi Żużlowej. Nasi goście zapowiadają walkę o wygraną w Gnieźnie, równie bojowe nastroje panują w obozie drużyny dowodzonej przez Tomasza Fajfera. W tygodniu poprzedzającym to spotkanie odbędą się treningi, a weźmie w nich udział m.in. Josh Pickering, który zawiódł w półfinale przeciwko ekipie z Opola.

“Josh ma świadomość, że pojechał zdecydowanie poniżej naszych oczekiwań i dlatego w meczu z Opolem zobaczyliśmy go tylko dwa razy na torze.” – mówi Radosław Majewski, dyrektor GTM Start Gniezno. “Australijczyk już w niedziele zadeklarował przyjazd do Gniezna na trening, przedstawił także plan związany z przygotowaniem swoich silników na dwumecz z Texom Stal Rzeszów. Z naszej strony zaoferowaliśmy mu wsparcie sprzętowe i przy okazji treningów Josh skorzysta z podstawionego przez nas silnika.” – dodaje R.Majewski

W ostatnich dniach pojawiła się informacja, że klub zainteresowany był pozyskaniem Norwega Mathiasa Pollestada. “Oferta pojawiła się już kilka tygodni temu. Wtedy jednak, po konsultacjach z menadżerem Tomaszem Fajferem i prezesem Pawłem Siwińskim zgodnie uznaliśmy, że stawiamy na tych zawodników, których mamy w kadrze. Progres z meczu na mecz notował Casper Henriksson, ważne punkty zdobywał Josh Pickering.” – mówi R.Majewski. Dziś regulamin nie daje już możliwości pozyskania zawodnika na zasadzie wypożyczenia. “W meczu półfinałowym z Opolem mieliśmy dwa słabe punkty w zespole i musimy je wyeliminować, w konfrontacji z Rzeszowem na pomyłki nie będzie miejsca. Menadżer odbył już rozmowy ze swoimi podopiecznymi. Pracujemy wspólnie, aby cały zespół był jak najlepiej przygotowany do tego ważnego dwumeczu.”

Na przedmeczowym treningu obecni będą wszyscy krajowi seniorzy Ultrapur Startu – Hubert Łęgowik, Kacper Gomólski oraz Zbigniew Suchecki. Na czwartek przyjazd do Gniezna zapowiedzieli także Duńczycy Tim Sorensen i Jesper Knudsen oraz Szwed Casper Henriksson, dla którego ostatnie dni są bardzo udane – po dobrych występach w SGP2 w Vojens i meczu ligowym z Opolem Szwed wywalczył tytuł młodzieżowego mistrza swojej ojczyzny. “Mobilizacja w drużynie jest bardzo duża, nikt nie zamierza odpuszczać. Wszyscy nasi zawodnicy zdają sobie sprawę z wagi tego dwumeczu i podchodzą poważnie do przygotowań.” – mówi dyrektor GTM Start Gniezno.

Pierwsze spotkanie finałowe odbędzie się w sobotę 30 września. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 14:00. Zaraz po ogłoszeniu tej informacji kibice zwrócili uwagę na kolizję terminu z ostatnią rundą cyklu Grand Prix w Toruniu. “Klub nie ustala ani daty, ani godziny spotkania. Są to odgórne decyzje, co do których musimy się podporządkować. Były sugestie z naszej strony i rozmowy na temat tego, żeby mecz odbył się w niedzielę. Zwłaszcza, że PGE Ekstraliga kończy rywalizację w ten weekend.. Niestety – nie ma takiej możliwości i pojedziemy w sobotę. Kibic, który śledzi zmagania w telewizji będzie zadowolony, bo ma aż trzy ważne imprezy w jeden dzień. Najważniejsi dla klubów fani – zasiadający na trybunach – będą musieli się trochę pośpieszyć do Torunia jeśli chcieliby jednego dnia obejrzeć dwie imprezy na żywo. Jest to jednak logistycznie do pogodzenia. Nie tracimy nadziei, że lokalny patriotyzm zwycięży i nasi sympatycy nie zrezygnują z dopingu swojej drużyny w finale ligi w Gnieźnie, na rzecz Speedway Grand Prix w Toruniu.” – mówi R.Majewski.

Zanim żużlowcy przystąpią do rywalizacji w finale 2. Ligi czeka nas jeszcze jedna impreza w Gnieźnie. Będzie to Turniej Par Juniorów z udziałem duetów z Gniezna, Gdańska, Piły, Rawicza, Opola oraz Rzeszowa. Młodzi zawodnicy spotkają się w Pierwszej Stolicy w najbliższą środę. Początek rywalizacji o godzinie 16:30, a wstęp na zawody jest wolny.

Bilety na finał 2. Ligi pomiędzy Ultrapur Start Gniezno, a Texom Stal Rzeszów są już dostępne w sprzedaży internetowej. Stacjonarną sprzedaż w punkcie partnerskim – sklepie Manekin (Gniezno, ul. Dąbrówki 23/1) rozpoczniemy w piątek 22 września. Przypomnijmy, że w rundzie finałowej nie obowiązują karnety.

Tekst: informacja prasowa