GTM Start zamyka rozliczenia z zawodnikami

Drużyna AFORTI Start Gniezno ma za sobą nieudany sezon na torach eWinner 1. Ligi. Czerwono-czarni zajęli ósme miejsce w rozgrywkach i w przyszłym roku żużlowców z Grodu Lecha czekają występy w drugiej lidze. Wszyscy zawodnicy, którzy reprezentowali barwy naszego klubu otrzymali swoje należne wynagrodzenia kontraktowe oraz za punkty zdobyte na torze, zgodnie z wystawionymi fakturami.

“Zamknięcie tego trudnego sezonu nie byłoby możliwe bez dodatkowego wsparcia osób, które przychylnie patrzą na podejmowane przez nas działania. Ponadto cały czas spływają środki z umów sponsorskich.” – mówi Paweł Siwiński, członek zarządu stowarzyszenia GTM Start Gniezno. “Równolegle rozmawiamy z zawodnikami pod kątem przyszłego sezonu. Oficjalnie żadne nazwisko nie zostało jeszcze kibicom zaprezentowane, nastąpi to dopiero po zawarciu kontraktów z zawodnikami. Byliśmy już tej jesieni świadkami anulowania zawieranych porozumień i nieoczekiwanej zmiany barw klubowych dlatego wstrzymujemy się z ogłaszaniem składu do czasu podpisania wiążących umów.” – dodaje P.Siwiński.

“Sezon pod każdym względem był trudny, a ocena wyniku osiągniętego przez drużynę może być tylko negatywna.” – mówi Dyrektor GTM Start Gniezno, Radosław Majewski. “W październiku zamknęliśmy rozliczenia z naszymi zawodnikami, dotrzymaliśmy w ten sposób danego im słowa. Dziękuję za cierpliwość, bo każdy podszedł do tej sytuacji ze zrozumieniem. Nie ma mowy o żadnych ugodach. Zarobione pieniądze na torze zostały wypłacone i w tym momencie stanowczo dementujemy plotki o olbrzymim zadłużeniu klubu wobec zawodników. Takie głosy niestety nie pomagały w prowadzeniu rozmów kontraktowych pod kątem przyszłego sezonu.” – dodaje działacz z Wrzesińskiej 25.

“Zgodnie z moją wcześniejszą deklaracją klub przechodzi reformę strukturalną na wielu płaszczyznach.” – mówi Paweł Siwiński. “Stąd między innymi postępujące zmiany w dziale marketingu, który w tej chwili staje przed najtrudniejszym zadaniem – zbudowania odpowiedniego budżetu na przyszłoroczne rozgrywki 2. Ligi Żużlowej. Oczekiwania finansowe zawodników nawet na najniższym szczeblu są wysokie, my nie uczestniczymy w licytacjach z innymi klubami, budujemy zespół w oparciu o założony plan.” – kończy działacz.

Piątek i sobota to ostatnie dni treningów na torze przy Wrzesińskiej 25. Sprzyjającą w ostatnich dniach aurę sztab szkoleniowy AFORTI Start Gniezno wykorzystał na intensywne jazdy najmłodszych – juniorów oraz adeptów szkółki żużlowej. Gnieźnianie mogą pochwalić się kolejnym wychowankiem z licencją, w październiku egzamin na certyfikat zdał Adrian Saks. Wcześniej egzamin z pozytywnym wynikiem zakończyli Patryk Budniak i Jędrzej Chmura, którzy mieli już możliwość pierwszych występów w oficjalnych zawodach PZM.

Okienko transferowe otwiera się 1 listopada i jak co roku potrwa dwa tygodnie. Do 14 listopada sympatycy czarnego sportu w Gnieźnie i okolicy poznają nazwiska żużlowców, którzy ścigać będą się w czerwono-czarnych barwach w sezonie 2023.

Tekst: informacja prasowa