II runda DMPJ za nami. Lokomotiv Jauniba Daugavpils ponownie najlepszy.

Zwycięstwem Lokomotivu Jauniba Daugavpils zakończyła się II runda Drużynowych Mistrzostw Polski  Juniorów, która odbyła się na torze przy Wrzesińskiej. Zawodnicy łotewskiej drużyny zdobyli 48 punktów. Drugie miejsce dla Arged Malesy TŻ Ostrovii Ostrów Wielkopolski, zdobywcy 38 punktów. Młodzi reprezentanci Budex Startu Gniezno zdobywając 20 punktów zajęli trzecią lokatę. Orzeł Łódź z 9 punktami na miejscu czwartym.

Młodzieżowe ściganie rozpoczęło się od fatalnie wyglądającego karambolu, w którym uczestniczyło aż trzech zawodników. Na tor upadli Mateusz Jabłoński z Gniezna, Jakub Krawczyk z Ostrowa oraz Mateusz Dul z Łodzi. Musiała interweniować służba medyczna. Na szczęście obyło się bez poważniejszych kontuzji, ale Mateusz Jabłoński wycofał się z dalszej jazdy ze względu na kłopoty sprzętowe. Pozostali gnieźnianie starali się nadrabiać brak jednego zawodnika, choć nie przychodziło to łatwo. Najlepiej radził sobie najbardziej doświadczony  z grona czerwono-czarnych, czyli Marcel Studziński – zdobywca 8 punktów. Mikołaj Czapla zdobył 6 punktów, tyle samo co Oskar Hurysz, który zdobywając trójkę w biegu 16. zwyciężył po raz pierwszy w dorosłym żużlu.