Powstanie mural w czterdziestą rocznicę medalu Startu w DMP

W bieżącym roku mija 40 lat odkąd czerwono-czarni osiągnęli największy jak dotąd sukces klubu – zdobyli brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Drużyna kierowana przez trenera Andrzeja Pogorzelskiego była wtedy trzecią siłą kraju. W trakcie sezonu wspominamy to wydarzenie między innymi w programach zawodów. Prezentowane są tam sylwetki członków ówczesnej ekipy Startu.

Przed trwającym sezonem pojawiła się inicjatywa aby tamten sukces uczcić bardziej wyjątkowo. Powstał pomysł aby na tylnej ścianie naszej zabytkowej trybuny umieścić imponujący mural, na którym pojawiłyby się wizerunki zawodników tamtej drużyny, trenera oraz elementy typowo żużlowe łączące niejako to wydarzenie z teraźniejszością.

Działania związane z tą inicjatywą wstrzymała pandemia koronawirusa. Nie sposób było zwracać się o wsparcie w czasie, gdy właściciele firm i przedsiębiorcy musieli przede wszystkim zadbać o utrzymanie miejsc pracy i podstawowe potrzeby w tych trudnych czasach. I choć z pandemią mierzymy się nadal wydaje się, że do tej ciekawej inicjatywy trzeba i należy wrócić. Czasu pozostało niewiele, ale wierzymy, że wspólnymi siłami uda się wypełnić założenia i pomysł muralu zrealizować. Byłoby to wyjątkowe uczczenie okrągłej rocznicy ówczesnego sukcesu, które jednocześnie stałoby się pamiątką na dłużej. Wydaje się, że zasługują na to Startowcy z tamtych lat choć niestety kilku z nich nie ma już wśród nas.

Niebawem poinformujemy o internetowej zbiórce funduszy związanej z tym przedsięwzięciem, do której przyłączyć będzie mógł się każdy kibic natomiast już teraz zachęcamy do kontaktu z klubem GTM Start firmy i instytucje, które chciałyby wesprzeć tę inicjatywę. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Grzegorz Buczkowski, spiker i prezenter naszego klubu.