Tydzień przy W25: środa Tauron SEC, sobota liga!

W trwającym tygodniu czekają nas dwa bardzo ciekawe wydarzenia. Już jutro, w środę, na torze w Gnieźnie odbędzie się trzecia runda cyklu Tauron Speedway Euro Championship. W sobotę z kolei pierwszy mecz ligowy Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu. Czerwono-czarni przed własną publicznością zmierzą się z drużyną Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Trwa sprzedaż biletów na obie imprezy, których będziemy świadkami przy Wrzesińskiej 25.

Jak do tej pory liderem cyklu Tauron Speedway Euro Championship jest Duńczyk Leon Madsen, który ma za sobą rodaka – Nicki Pedersena oraz Brytyjczyka Roberta Lamberta. Cała trójka o kolejne punkty do klasyfikacji rywalizować będzie w środę w Gnieźnie. Na starcie bardzo ciekawie zapowiadających się zawodów także Mikkel Michelsen, Grigorij Łaguta, Emil Sajfutdinov czy reprezentant gospodarzy, Fin Timo Lahti. Nie zabraknie także biało-czerwonych Bartosza Smektały, Kacpra Woryny i jadącego z dziką kartą Patryka Dudka. Początek rywalizacji o godzinie 19.00, a bilety do nabycia tylko on-line poprzez serwis www.ebilet.pl, gdzie znaleźć można wszystkie dokładne informacje i dokonać zakupu. Programy w dniu zawodów dostępne na stoiskach na terenie obiektu. Przypomnijmy, że bezpośrednią transmisję przeprowadzi telewizja Eurosport. Na trzecią rundę Tauron Speedway Euro Championship w Gnieźnie nie obowiązują karnety!

W sobotę eWinner 1. Liga i pierwszy mecz Car Gwarant Kapi Meble Budex Startu Gniezno przed własną publicznością. Timo Lahti, Oliver Berntzon, Jurica Pavlic, Adrian Gała, Oskar Fajfer i Frederik Jakobsen oraz młodzieżowcy Damian Stalkowski i Marcel Studziński przeciwko doświadczonym żużlowcom z Ostrowa z Grzegorzem Walaskiem, Rafałem Okoniewskim czy Nicolai Klindtem na czele.  Z uwagi na restrykcje związane z pandemią koronawirusa do sprzedaży otwartej trafiła ograniczona pula biletów – są one do nabycia tylko ON-LINE na stronie http://bilety.startgniezno.com. Ich ceny przedstawiają sie następująco: – normalny – 40 zł, – ulgowy – 30 zł i dziecięcy – 15 zł. Dla osób do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety dziecięce. Uczniowie szkół podstawowych wchodzą na stadion tylko z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom. Programy zawodów w cenie 10 zł dostępne będą na stoiskach z gastronomią. Dodajmy, że sponsorem meczu jest Spółdzielnia “Dozór” w Gnieźnie – kompleksowa ochrona osób i mienia oraz Drukarnia Dozór. Pierwszy wyścig zaplanowany został na godzinę 19.15.

Tekst: Radosław Majewski