KSM Krosno z Davidem Bellego?!

Piątek jest ostatnim dniem przedsprzedaży biletów w promocyjnych cenach. W sobotę GTM Start Gniezno na własnym obiekcie podejmie zespół KSM Krosno. Nasi jutrzejsi rywale to piąta drużyna w tabeli II ligi. „Wilki” zachowują ciągle matematyczne szanse na awans do fazy play-off choć teoretycznie łatwiejszy układ spotkań ma ich bezpośredni rywal, zespół Naturalnej Medycyny PSŻ Poznań. W szeregach krośnian dojdzie najprawdopodobniej do jednej zmiany w awizowanym składzie. Początek sobotniego spotkania na torze przy ulicy Wrzesińskiej o 17.30 (pierwszy wyścig).

Ekipa KSM Krosno w meczu z GTM Start Gniezno wystąpi bez trenera. W trwającym tygodniu zarząd klubu z Podkarpacia przyjął dymisję dotychczasowego szkoleniowca Stanisława Kępowicza.  Goście we wtorek awizowali przyjazd do Gniezna w następującym zestawieniu: 1. Ilja Czałow, 2. Grzegorz Bassara, 3. Wojciech Lisiecki, 4. Mariusz Fierlej, 5. Mariusz Puszakowski, 6. Adrian Bialk. Kierownictwo KSM Krosno może dokonać zmian w tym składzie i najprawdopodobniej tak się stanie. Przypuszczać należy, że do Gniezna nie przyjedzie awizowany pod dwójką Bassara, który jeszcze nie miał okazji do startu w tym sezonie w lidze. Dwudziestodwulatka zastąpi Francuz David Bellego.

Obcokrajowiec „Wilków” jest dużym objawieniem tegorocznych rozgrywek ligowych. Jak do tej pory wystąpił w dziesięciu spotkaniach drużyny z Krosna. Wywalczył w nich wraz z bonusami 122 punkty, co daje średnią na bieg 2.302. Bellego na swoim profilu na Facebooku potwierdził, że w sobotę wybiera się do Gniezna. W czwartek wystąpił w kolejnym meczu zespołu Swindon Robins – w pojedynku z Poole Pirates wywalczył trzynaście oczek.

IMG_1893

Francuz David Bellego jest skuteczny na torach II ligi

Krośnianie mają jeszcze do dyspozycji Damiana Dróżdża. Żużlowiec Betard Sparty Wrocław występuje w barwach drugoligowca na zasadach gościa. Z “Wilkiem” na plastronie oglądaliśmy go trzykrotnie, między innymi w pierwszym pojedynku zespołów z Gniezna i Krosna. Wywalczył wówczas 11 punktów i obok Davida Bellego był liderem gospodarzy w meczu zakończonym remisem 45:45. Niewykluczone jest, że Dróżdż zastąpi któregoś z awizowanych wcześniej seniorów – najniższą średnią legitymuje się Wojciech Lisiecki, choć za tym zawodnikiem przemawia znajomość gnieźnieńskiego toru. “Lisek” to wychowanek Startu.

Zmian trzeba także spodziewać się w składzie GTM Start. Na torze nie zobaczymy Olivera Berntzona. Szwed we wtorek ucierpiał w meczu Elitserien – doznał kontuzji obojczyka, która wyklucza jego udział w weekendowych pojedynkach czerwono-czarnych. Jego miejsce pod numerem dziesiątym zajmie Czech Eduard Krcmar.

091

Z numerem dziesiątym oglądać będziemy Czecha Eduarda Krcmara

 

Pierwszy wyścig sobotniego meczu o godzinie 17.30. Warto przyjść na stadion wcześniej – dla fanów przygotowaliśmy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami do zdobycia. Prezentacja godzina 17.15, próba toru zgodnie z regulaminem o godzinie 17.00. Kasy w dniu meczu czynne od godziny 12.00.

Promocyjne ceny biletów obowiązujące w piątek:
– sektor AB – normalny 20 zł, ulgowy 15 zł
– sektor C – normalny 15 zł, ulgowy 10 zł
– młodzieżowy, sektor AB i C – 5 zł
– trybuna – 30 zł
Wejściówki są do nabycia w serwisie tubilety.pl oraz w sekretariacie klubu (w godzinach 10.00-16.00).

Programy w cenie 8 zł będą dostępne w sprzedaży w dniu meczu. Posiadacze karnetów otrzymają je za darmo w momencie okazywania karnetu podczas wstępu na stadion przy ulicy Wrzesińskiej. Dzieci do 7 roku życia wstęp wolny. Od 8 do 12 roku życia włącznie obowiązują bilety młodzieżowe – uczniowie szkół podstawowych z ważną legitymacją. Wstęp na bilety ulgowe dla uczniów i studentów do 26 roku życia (z ważną legitymacją). Ulga przysługuje również seniorom powyżej 65 lat oraz kobietom.

Sponsorem pojedynku jest Spółdzielnia „Dozór” w Gnieźnie – kompleksowa ochrona osób i mienia oraz drukarnia.

Tekst: Radosław Majewski (fot. Mateusz Biskup)