Czas na Szwedów! W środę trening z Lejonen Gislaved.

Na torach całego kraju trwają przygotowania do rozgrywek ligowych. Nie inaczej będzie w środę w Gnieźnie. Tego dnia żużlowcy GTM Start rozegrają kolejny trening punktowany. Rywalem czerwono-czarnych ponownie zagraniczna drużyna. Drugoligowcy sprawdzą swoją formę w konfrontacji z Lejonen Gislaved – szwedzka Elitserien. Początek o godzinie 16.00.

Drużyna gospodarzy wystąpi w nieco odmienionym składzie, zabraknie w nim seniorów – Marcina Nowaka, Adriana Gały oraz Mirosława Jabłońskiego. Cała trójka w czwartek rywalizować będzie w eliminacjach Złotego Kasku. W ich miejsce szansę występu otrzymali kolejni zawodnicy znajdujący się w kadrze GTM Start Gniezno. Na torze zobaczymy m.in. jeżdżącego trenera Krzysztofa Jabłońskiego oraz Szweda Jonasa Davidssona. Gościnnie w Grodzie Lecha pojawi się Rune Holta.

Awizowane składy:
Lejonen Gislaved:
1. Timo Lahti C
2. Linus Eklöf
3. Alexander Loktajew
4. Domminik Kubera
5. Kacper Woryna
6. Jason Jörgensen
7. Robin Norman
R1. Rune Holta (gościnnie)

GTM Start Gniezno:
9. Oliver  Berntzon
10. Jonas Davidsson
11. Eduard Krcmar
12. Thomas Jorgensen
13. Krzysztof Jabłoński
14. Damian Stalkowski
15. Patryk Fajfer
R1. Danny Maassen

Początek treningu punktowanego o godzinie 16.00.
Wstęp na program w cenie 5 zł – do nabycia w kasach od godziny 14.
Kibice, którzy zakupili karnety, a jeszcze nie wymienili voucherów wchodzą na nie.
Widzów zapraszamy na sektor AB.

Trwa tydzień pełen żużlowych wydarzeń na stadionie przy ulicy Wrzesińskiej. We wtorek zespół rywalizował w treningu punktowanym z Lokomotiv Daugavpils. W czwartek czekają nas eliminacje do Złotego Kasku (początek o 16). W sobotę “Hil-Gaz BiT II – Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego, Pierwszego Króla Polski”. Zaczynamy o 17.00.

Tekst: Radosław Majewski