fbpx

Pierwszy trening za nami!

Pogoda pozwoliła na dokończenie prac związanych z nawierzchnią owalu przy ulicy Wrzesińskiej, ponadto zamontowane zostały bandy pneumatyczne i nic nie stało na przeszkodzie, aby odbył się pierwszy trening w sezonie 2017. Do takiego doszło w czwartkowe popołudnie. To długo wyczekiwane chwile również przez kibiców, którzy w sporej liczbie przewinęli się przez stadion przez blisko dwie godziny trwania jazd.

W parku maszyn zameldowało się ośmiu zawodników GTM Start spragnionych jazdy. Pierwsze okrążenia na W25 kręciła cała krajowa kadra gnieźnieńskiej drużyny – bracia Krzysztof i Mirosław Jabłońscy, Marcin Nowak, Adrian Gała oraz młodzieżowcy Patryk Fajfer, Kevin Fajfer i Damian Stalkowski. W Gnieźnie zagościł także Niemiec Danny Maassen dla którego był to pierwszy kontakt z miejscowym torem.

marcin_nowak_treningowe

Marcin Nowak już w kevlarze GTM Start na sezon 2017

Dla części żużlowców był to pierwszy w tym sezonie wyjazd na tor. Wcześniej z gościnności innych obiektów korzystali m.in. Adrian Gała i Marcin Nowak, którzy trenowali w Rawiczu. Ponadto Kevin i Patryk Fajferowie po zimowej przerwie rozjeżdżali się na torze w Lninie. Wszyscy biorący udział w czwartkowym treningu na W25 wypowiadali się pozytywnie na temat przygotowywanego przez kilka dni toru i nie ukrywali swojej radości z faktu, że na stadionie w Gnieźnie warkot motocykli zagości na stałe w bieżącym roku.

Kolejna okazja do treningów już w piątek. Jak tylko warunki atmosferyczne pozwolą to czerwono-czarni wyjadą na tor o godzinie 10. Kibiców chcących oglądać trening zapraszamy do skorzystania z bramki wejściowej prowadzącej na sektor C (drugi łuk). Na dziś nie są jeszcze znane weekendowe plany związane z treningami na torze. Wszystko rozstrzygnie się jutro.

Czwartkowy trening w obiektywie Natalii Gotter

Tekst: Radosław Majewski