Drugie podejście do meczu faworytów. W sobotę mecz z Texom Stal Rzeszów!

Trzy mecze wyjazdowe i zaledwie jeden mecz domowy mają za sobą jak do tej pory żużlowcy Startu Gniezno. W minioną niedzielę podopieczni Tomasza Fajfera musieli przełknąć gorycz porażki – w Opolu zdecydowanie lepszy okazał się zespół OK Bedmet Kolejarza, który triumfował 56:34. Teraz czerwono-czarni ponownie rywalizować będą na własnym torze – w sobotę 27 maja w Pierwszej Stolicy Polski starcie dwóch faworytów do awansu do 1. Ligi Żużlowej. Przy W25 mecz Start Gniezno – Texom Stal Rzeszów. I wyścig o 14:00!

Liderem naszych sobotnich gości jest Duńczyk Peter Kildemand. Żużlowiec, który jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Startu legitymuje się średnią 2,556/bieg. Nieco niższymi wynikami mogą pochwalić się dwaj pozostali obcokrajowcy Texom Stali – Jacob Thorssell w czterech spotkaniach uzyskał średnią 2,389/bieg i Kevin Wolbert 2,333/bieg. Najlepszym polakiem w kadrze jest kolejny dobrze znany w Gnieźnie żużlowiec – Marcin Nowak. Przy jego nazwisku widnieje średnia 2,278/bieg. Awizowany na sobotę skład uzupełnia Rafał Karczmarz (U24). Menadżer Texom Stali w składzie do programu ujął nazwisko tylko jednego młodzieżowca, jest nim również zawodnik z przeszłością w naszych barwach – to Szwed Philip Hellstroem-Bangs.

W awizowanym zestawieniu gospodarzy pojawił się Josh Pickering. Dla Australijczyka będzie to debiut w barwach Startu, żużlowiec wraca do jazdy po kontuzji, jakiej nabawił się w meczu ligi brytyjskiej. Ponadto w szeregach miejscowych Sam Masters i Tim Sorensen oraz duet Polaków – kapitan Kacper Gomólski i Hubert Łęgowik. Jedna luka to pozycja drugiego z młodzieżowców. Wszystko wskazuje na to, że miejsce to, podobnie jak we wcześniejszych pojedynkach, zajmie Jesper Knudsen.

Texom Stal Rzeszów:
1. Marcin Nowak
2. Kevin Wolbert
3. Rafał Karczmarz (U24)
4. Jacob Thorssell
5. Peter Kildemand
6. Philip Hellstroem-Bangs

Start Gniezno:
9. Hubert Łęgowik
10. Tim Sorensen
11. Kacper Gomólski
12. Josh Pickering
13. Sam Masters
14.
15. Mikołaj Czapla

Plakat zapowiadający sobotnie spotkanie w Gnieźnie

Ceny biletów w przedsprzedaży oraz w dniu meczu:
– trybuna 60 zł
– normalny 40 zł
– ulgowy 30 zł (dla uczniów i studentów do 26. roku życia z ważną legitymacją, seniorów powyżej 65 lat i kobiet
– dziecięcy – 10 zł (obowiązuje od 4 do 12 roku życia włącznie)
– rodzinny 2+1 – 70 zł (mężczyzna, kobieta, dziecko do lat 12)
– rodzinny 2+2 – 70 zł (mężczyzna, kobieta, dwójka dzieci do lat 12)
– inwalida (I grupa) – 5 zł (opiekun wchodzi z biletem ulgowym)

Sprzedaż prowadzi sklep odzieżowy MANEKIN – ul. Dąbrówki 23/1 . Ponadto wejściówki nabyć można w sieci na http://bilety.startgniezno.com

W dniu spotkania kasa przy stadionie czynna od godziny 10:00! Sprzedaż on-line prowadzona będzie do czasu rozpoczęcia rywalizacji na torze.

Programy dostępne będą w sklepie Manekin – cena 10 zł oraz w dniu meczu w kasach i na stoisku z pamiątkami. Zapraszamy na trybuny!