Rowerowy speedway z Jagoda Sam i profilaktyczny piknik przy W25!

Ostatnia niedziela wakacji dostarczyła sporo wrażeń i cennej wiedzy wszystkim tym, którzy zdecydowali się odwiedzić stadion żużlowy przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie. Tego dnia odbył się Rowerowy Speedway z Jagoda Sam II połączony z profilaktycznymi warsztatami „Na trzeźwo, sportowo i kolorowo”. W wyścigach dookoła mierzącego 344,5 metra toru brali udział najmłodsi cykliści. Niezależnie od wieku każdy z uczestników sportowej rywalizacji wykazał się niezwykłą determinacją i chęcią osiągnięcia jak najlepszego rezultatu. Nieco starsi goście mogli skorzystać z cennej wiedzy przekazywanej w ramach warsztatów, gdzie główny nacisk położony został na kształtowanie właściwych postaw życiowych oraz dostarczenie wiedzy na temat rozpoznawania poziomu napięcia i skutecznych sposobów jego obniżania. Warsztaty poprowadził Tomasz Chełek – terapeuta uzależnień.

Prowadzący niedzielne warsztaty zwrócił uwagę na duży problem z uzależnieniami występujący wśród młodzieży. Takie spotkania jak to, które odbyło się przy Wrzesińskiej uświadamiają o możliwych problemach i pozwalają w porę zareagować na pojawiające się trudności.

Piknik rodzinny na stadionie żużlowym cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Pierwszej Stolicy. Do dyspozycji najmłodszych były dmuchane zamki, zabawy z bańkami mydlanymi, strzelnica czy malowanie twarzy. Wszystko w miłym, rodzinnym charakterze na zakończenie wakacji 2022. Ponadto, po zakończeniu profilaktycznych warsztatów odbył się quiz ze zdobytej wiedzy, a jego uczestnicy otrzymali upominki – gadżety GTM Start Gniezno.

Tekst: informacja prasowa