Cwierćfinały IMP: awans Ernesta Kozy! Kontuzja O.Fajfera

Ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski przeszły do historii. Nas – ze względu na występy żużlowców AFORTI Start interesowały trzy turnieje – w Poznaniu, Gdańsku i Tarnowie. Awans do dalszej fazy uzyskał tylko Ernest Koza. Bez awansu rywalizację zakończyli Szymon Szlauderbach i Zbigniew Suchecki. Kontuzji w Gdańsku doznał Oskar Fajfer.

Kapitan czerwono-czarnych w zasadniczej części turnieju wywalczył dziesięć oczek i wziął udział w biegu dodatkowym o ostatnie premiowane awansem miejsce. Niestety, gnieźnianin upadł po kolizji z Szymonem Woźniakiem i tor opuścił w karetce. Dorobek punktowy: (2,3,0,2,3) 10+w

W Poznaniu na miejscu siódmym sklasyfikowany został Szymon Szlauderbach (3,0,1,2,1). Na pozycji ósmej rywalizację zakończył Zbigniew Suchecki (2,1,0,2,2). Obaj wywalczyli po siedem punktów.

Trzeci z ćwierćfinałów – na obiekcie Unii Tarnów okazał się pomyślny dla reprezentanta AFORTI Start Gniezno. Ernest Koza na dobrze sobie znanym torze zdobył 12 punktów (2,3,3,1,3), co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji zawodów i awans do półfinału tych rozgrywek.

Tekst: Radek Majewski