P.Kildemand: “Każdego dnia intensywnie pracuję”

Drużyna AFORTI Start Gniezno ma za sobą dwa dni treningów na domowym torze. Wśród trenujących zabrakło Antonio Lindbaecka oraz Petera Kildemanda. Szwed aktualnie poddany jest leczeniu w swojej ojczyźnie, a jego powrót na tor możliwy jest na początku kwietnia. Duńczyk z kolei upadł podczas pierwszego po zimowej przerwie wyjazdu na tor w Danii i aktualnie przechodzi rehabilitację.

“Każdego dnia intensywnie pracuję i jest coraz lepiej” – mówi nam dzisiaj Peter Kildemand, który pechowo wszedł w sezon 2022 notując upadek w Silkeborg. Konsekwencją zdarzenia na torze, jest odnowiony uraz barku z czym obcokrajowiec AFORTI Start Gniezno zmagał się w końcówce ubiegłorocznych rozgrywek. “Odczuwam wyraźne postępy w trwającej rehabilitacji i czuję się silniejszy niż jeszcze kilka dni temu” – przekazuje obcokrajowiec czerwono-czarnych.

Stan zdrowia P.Kildemanda jest na tyle dobry, że w najbliższą sobotę ponownie wyjedzie na tor w swojej ojczyźnie. “Będzie to taki luźny trening. Pozwoli mi on ocenić, jak się czuję na motocyklu i dopiero wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej na temat planów na najbliższe dni.” – dodaje zawodnik, który dał się poznać w Gnieźnie jako ten, dla którego nie ma straconych pozycji na torze.

Przypomnijmy, że czerwono-czarni mają w przyszłym tygodniu treningi na własnym torze, a także zaplanowane dwa spotkania kontrolne – z Metaliką Recycling Kolejarz Rawicz w środę 23 marca oraz w sobotę 26 marca towarzyskie derby wielkopolski czyli starcie z FOGO Unią Leszno. Początek obu sparingów o godzinie 16.00. Następnie kolejne treningi przy Wrzesińskiej 25 i rewanżowe spotkania sparingowe na torach naszych rywali. Kolejnym ważnym etapem przygotowań AFORTI Startu Gniezno do startu eWinner 1. Ligi żużlowej będzie 13. Edycja Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Rywalizacja o królewskie insygnia w piątek, 1 kwietnia. Początek o 18.30, a pierwszy wyścig punktualnie o 19:00.

Tekst: informacja prasowa