AFORTI Start Gniezno 2022 w komplecie!

W piątek oficjalnie zaprezentowana została drużyna AFORTI Start Gniezno na sezon 2022. W Pierwszej Stolicy pojawili się wszyscy zawodnicy, którzy parafowali stosowne umowy z gnieźnieńskim klubem. Wieczorem, w gościnnych wnętrzach Restauracji Hubertus jako pierwsi zespół mieli możliwość poznać mecenasi oraz partnerzy GTM Start.

“Dziś sfinalizowaliśmy nasze wcześniejsze ustalenia z zawodnikami, zostały one przelane na papier” – mówi Dyrektor GTM Start Gniezno Radosław Majewski. “Kontrakty zawarte, możemy więc mówić o tym, że zespół jest w komplecie. Uważam, że zbudowaliśmy ciekawy skład z bardzo dużym potencjałem do walki o najwyższe cele. Teraz wszystko w rękach zawodników na wiosnę przyszłego roku, kiedy już wyjedziemy na tor. My w klubie stworzymy im odpowiednie warunki do tego, żeby mogli skupić się tylko i wyłącznie na rywalizacji na torze.” – dodaje działacz klubu z Pierwszej Stolicy.

“Cieszę się z podejścia klubu do rozmów ze mną, zainteresowania moją osobą. Wszystko wygląda tutaj bardzo profesjonalnie i to miało wpływ na decyzję o podpisaniu kontraktu w Gnieźnie.” – mówi nowy nabytek czerwono-czarnych, Duńczyk Michael Jepsen Jensen. “Jestem bardzo zmotywowany, żeby wrócić do najwyższej dyspozycji, chce być jeszcze lepszym zawodnikiem. Gniezno pomoże mi w tym, mam nadzieję nabrać tutaj stabilizacji i zrealizować swoje cele.” – podkreśla.

Obok Oskara Fajfera drugim polskim seniorem w zespole prowadzonym przez Błażeja Skrzeszewskiego będzie Ernest Koza. To żużlowiec pozyskany z Unii Tarnów. “Cieszę się, że będę mógł jeździć w Starcie, że pozostałem w pierwszej lidze.” – mówi tarnowianin. “Ambicje są na pewno duże jak i cele. Szefostwo zmontowało silny zespół, mamy fajnych zawodników. Cieszę się, że mogę brać w tym udział i czekam do sezonu” – mówi E.Koza.

“Nie znamy się jeszcze bardzo dobrze, ale z pewnością się poznamy. Jest tutaj bardzo pozytywnie i mam nadzieję, że w sezonie będzie tak samo!” – zauważa Szymon Szlauderbach, który ma za sobą bardzo dobry rok w barwach rawickich “Niedźwiadków”. “Jeździć jak najlepiej, zdobywać dużo punktów i dawać kibicom radość z naszej jazdy” – mówi o swoich celach S.Szlauderbach. “Mam nadzieję i wierzę w to, że starty z bardzo dobrymi zawodnikami sprawią, że mój rozwój pójdzie do góry.” – dodaje wychowanek leszczyńskiej Unii.

Po dziewięciu latach do reprezentowania barw klubu z Gniezna powraca Antonio Lindbaeck. “Świetnie tutaj wrócić!” – podkreśla doświadczony Szwed. “To dobry klub. Fajny tor, który dobrze wspominam. Mamy dobry, młody zespół. Stać nas na zdobywanie dużej ilości punktów. Ja czuje się zdrowy, pełen pozytywnej energii i nie mogę doczekać się momentu, kiedy wsiądę na motocykl!” – dodaje.

Nowe twarze w szeregach AFORTI Start Gniezno to Duńczyk Michael Jepsen Jensen oraz dwójka Polaków – Szymon Szlauderbach i Ernest Koza. Do jazdy w Gnieźnie powraca Szwed Antonio Lindbaeck. Ponadto kolejny rok w czerwono-czarnych barwach ścigać się będą Oskar Fajfer, Peter Kildemand i Philip Hellström Bängs. Młodzieżowa kadra klubu z #W25 to Marcel Studziński, Mikołaj Czapla, Szymon Szwacher i powracający z wypożyczenia do Zielonej Góry Kacper Grzelak. Ważne umowy w Gnieźnie posiadają także Nick Agertoft (Dania) oraz Mateusz Jabłoński.

Tekst: informacja prasowa