Gniezno 2022: Szymon Szlauderbach jako U24 w czerwono-czarnych barwach!

Czas odsłonić kolejną kartę jeśli chodzi o koncepcję budowy drużyny na przyszłoroczne rozgrywki w eWinner 1. Liga. Do zespołu z Pierwszej Stolicy dołączy nowa twarz – to Szymon Szlauderbach, który pozyskany zostanie w charakterze żużlowca na pozycję U24! W minionym sezonie oglądaliśmy go w barwach Metalika Recycling Kolejarz Rawicz.

Nowy nabytek AFORTI Start Gniezno zaliczał się do wyróżniających postaci na drugoligowych torach. To trzynasty żużlowiec w klasyfikacji najskuteczniejszych jeźdźców pod względem średniej biegopunktowej – 1.957/bieg. “To zawodnik z średnią na tym samym poziomie co chociażby Olega Michaiłowa, który jeszcze nie tak dawno był w kręgu naszych zainteresowań” – mówi Radosław Majewski, Dyrektor GTM Start Gniezno. “Jeden z liderów Kolejarza Rawicz, skuteczny w wielu meczach tej drużyny. Zdecydowaliśmy się postawić na Szymona, bo jesteśmy w klubie zgodni, że to zawodnik, w którym drzemie spory potencjał i który jest gotowy walczyć na zapleczu PGE Ekstraligi!” – dodaje R.Majewski

„Ciesze sie z faktu, iż będę mógł podpisać kontrakt w Starcie Gniezno. Obiecuję, że przepracuję zimę tak, abym na wiosnę mógł cieszyć Was swoją dobra jazda“ – mówi Szymon Szlauderbach. Żużlowiec jest wychowankiem Unii Leszno. W barwach tego klubu zdawał licencję w sezonie 2016. Barwy leszczyńskich „Byków” reprezentowali wtedy Dominik Kubera, Bartosz Smektała i Daniel Kaczmarek. W związku z tym S.Szlauderbach szukał startów poza Lesznem i tak trafił do Krakowa, by w 2018 roku na mocy współpracy leszczyńsko-rawickiej reprezentować już Kolejarza. Był przede wszystkim skutecznym ligowcem, ale także zdobył srebrny medal w Indywidualnym Pucharze Europy Juniorów do lat 19. Przed sezonem 2020 wziął udział w australijskim tournée pod okiem Leigh Adamsa. To zaprocentowało w Polsce – na torach wystąpił w osiemnastu meczach PGE Ekstraligi dla Unii, gdzie osiągnął średnią na poziomie 1.000/bieg, z dobrej strony pokazał się także w Rawiczu. “To zawodnik, który miał okazję uczyć się od najlepszych. Dobrze przygotowany sprzętowo, posiada zaplecze sponsorskie i jest niezwykle ambitny. Jesteśmy przekonani, że stać go na osiągnięcie dobrego wyniku, a fakt, że to Polak daje nam większe możliwości w perspektywie sezonu” – przekazuje R.Majewskic

Zakontraktowanie Szymona Szlauderbacha oznacza, że do zespołu z Pierwszej Stolicy nie dołączy przymierzany do Gniezna Mads Hansen. “Zaawansowane rozmowy faktycznie były, ale ostatecznie nie udało się ich zakończyć podpisem Duńczyka. Uważam, że nasza propozycja była bardzo dobra, ostatecznego wyboru dokonuje jednak team zawodnika, a my nie będziemy licytować się za wszelką cenę.” – informuje R.Majewski. Ostatecznie Duńczyk zwiąże się kontraktem z innym pierwszoligowcem – ekipą beniaminka, AC Landshut Devils.

Szymon Szlauderbach tym samym dołącza do kadry AFORTI Start Gniezno na sezon 2022. Wcześniej informowaliśmy już o porozumieniach z Oskarem Fajferem i Ernestem Kozą, a także Duńczykiem Peterem Kildemandem i dwójką Szwedów – Philipem Hellström Bängsem  i Antonio Lindbaeckiem. Sztab szkoleniowy w Pierwszej Stolicy stworzą menadżer Błażej Skrzeszewski i opiekun młodzieży Tomasz Fajfer.

Tekst: informacja prasowa