Gniezno 2022: Skrzeszewski menadżerem, Fajfer opiekunem juniorów!

Równolegle do budowy składu AFORTI Start Gniezno trwały rozmowy zmierzające do stworzenia sztabu szkoleniowego, który będzie czuwał nad drużyną w przyszłorocznych rozgrywkach eWinner 1. Liga. Przypomnijmy, że z funkcji menadżera czerwono-czarnych ustępuje Rafael Wojciechowski. Na tej pozycji zastąpi go Błażej Skrzeszewski. Opiekunem juniorów będzie Tomasz Fajfer, w przeszłości zawodnik gnieźnieńskiego Startu.

„Jako menadżer aktywnie pracuję do końca miesiąca” – mówi Rafael Wojciechowski. „Klubu oczywiście nie opuszczam. Będę nadal aktywnie działał, ustępuję jednak miejsca na pozycji menadżera i bardzo się cieszę, że będą dla drużyny pracować Tomasz Fajfer i Błażej Skrzeszewski.” – dodaje.

„Osoby Tomasza nie trzeba nikomu przedstawiać, cieszę się, że przyjął propozycję naszej współpracy. Błażej działał ze mną przez ostatnie dwa lata, współpraca była bardzo dobra. Razem uczestniczyliśmy w kursie trenersko-instruktorskim. To naturalny ruch. Błażej zawsze będzie miał moje wsparcie, to człowiek, który szybko się uczy.” – rekomenduje nowego menadżera AFORTI Start Gniezno Rafael Wojciechowski.

Błażej Skrzeszewski – nowy menadżer czerwono-czarnych

Błażej Skrzeszewski wywodzi się ze środowiska żużlowców-amatorów, aktywnie działa w organizacji zawodów. W sezonie 2021 z zespołem AFORTI Start Gniezno-Liberec zdobył srebrny medal w czeskiej Extralidze, był inicjatorem polsko-czeskiej współpracy klubów. W Gnieźnie pełnił między innymi funkcję kierownika drużyny. „Zdaję sobie sprawę, że szczególnie dla niektórych zagranicznych zawodników mogę być osobą anonimową. Środowisko gnieźnieńskie mnie jednak zna, a swoją pracą, zaangażowaniem i zasadami, mam nadzieję przekonam ich do mojej osoby” – mówi świeżo upieczony menadżer żużlowców z Pierwszej Stolicy.

Nowy opiekun młodzieżowców AFORTI Start Gniezno – Tomasz Fajfer, to postać doskonale znana w czarnym sporcie. Z powodzeniem reprezentował barwy gnieźnieńskiego klubu w latach 1986-2000, ostatni rok w karierze spędził w Opolu. „Będę robił wszystko, aby ta młodzież wskoczyła na wyższy szczebel drabinki, jaką jest kariera. Mam nadzieję, że wszystko zagra.” – mówi Tomasz Fajfer. Doświadczenie w opiece nad zawodnikami zdobył.. w rodzinie. „Mogę uchylić rąbka tajemnicy, że Adam wyszedł trochę spod mojej ręki. Wówczas trenerem był Romuald Łoś.” – przyznaje. „Później faktycznie było tak, że byli moi synowie i tak się to potoczyło.” – dodaje. Starszy z braci Fajferów swoją wiedzą i doświadczeniem również wspierać będzie Błażeja Skrzeszewskiego.

Opiekun młodzieży GTM Start Gniezno – Tomasz Fajfer

To nie koniec budowy sztabu szkoleniowego. Niewykluczone, że dołączą do niego kolejne osoby. Więcej na temat postaci Błażeja Skrzeszewskiego i Tomasza Fajfera w piątek  wieczorem w materiale, który przygotuje klubowa telewizja StartTV.

Tekst: informacja prasowa