Gniezno 2022: Peter Kildemand zostaje w Starcie!

Działacze GTM Start Gniezno kontynuują budowę składu na sezon 2022. Jak wcześniej informowaliśmy w zespole z Pierwszej Stolicy pozostaje Oskar Fajfer. Kapitana AFORTI Start Gniezno wspierać będzie nadal Duńczyk Peter Kildemand. To kolejny żużlowiec, który uzgodnił warunki kontraktu na przyszłoroczne rozgrywki eWinner 1. Ligi.

Peter Kildemand to szesnasty zawodnik tego sezonu w eWinner 1. Lidze. Oglądaliśmy go w dziesięciu meczach AFORTI Start Gniezno, a swoje występy zakończył ze średnią 1,936/bieg. “Jego średnia mogłaby być wyższa, gdyby nie urazy których nabawił się w trakcie sezonu” – mówi Dyrektor GTM Start Radosław Majewski. “Dobrze zaczął chociażby przerwany mecz w Ostrowie, a w powtórce już nie mogliśmy z niego skorzystać ze względu na kontuzję. Zabrakło go w kilku meczach, ale mimo to jego przyjście do Gniezna i postawę w sezonie 2021 rozpatrywać należy zdecydowanie w kategoriach in plus” – dodaje.

Taki wynik Kildemanda to trzecia średnia w zespole, za Oskarem Fajferem i Timo Lahti. Duńczyk po pierwszym sezonie startów w drużynie z Grodu Lecha przede wszystkim dzięki swoim ofensywnym akcjom zyskał sympatię fanów czerwono-czarnych! “Widowiskowości i ambicji Peterowi nie można odmówić, pokazał to wielokrotnie. Niestety, chociażby w Bydgoszczy, skończyło się to upadkiem po którym więcej nie pojawił się na torze.” – zauważa R.Majewski. Po upadku w lidze szwedzkiej na początku września P.Kildemand zdecydował się na wcześniejsze zakończenie sezonu, co ma pozwolić mu na pełne zaleczenie wszystkich urazów i odpowiednie przygotowanie do sezonu 2022.

“Peter Kildemand to zawodnik, który bardzo mocno interesuje się tym, co dzieje się obecnie w klubie, jakie mamy plany związane z sezonem 2022” – informuje Dyrektor GTM Start. “On zdaje sobie sprawę, że zakończone rozgrywki i wynik końcowy zespołu jest zdecydowanie poniżej oczekiwań nas wszystkich. Dlatego kwestię dalszych występów w Gnieźnie uzgodniliśmy w sumie dość szybko – klub jest zainteresowany jego startami, a sam Peter również dobrze się u nas czuje. Liczę, że kiedy będzie w pełni zdrowy to stać go na kolejny progres i będzie zawodnikiem, który przekroczy średnią dwóch punktów na bieg.” – mówi R.Majewski.

W Pierwszej Stolicy trwa budowa zespołu, który rywalizować będzie w eWinner 1. Lidze. Na nazwiska nowych żużlowców kibice muszą jeszcze poczekać. Pewnym jest fakt, że do ścigania w Pierwszej Stolicy nie powróci wychowanek Startu Adrian Gała. Na odsłonięcie kart zdecydowało się natomiast kierownictwo Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Działacze naszych rywali poinformowali o osiągnięciu porozumień z Kennethem Bjerre oraz Olegiem Michaiłowem, a w zespole znad Brdy ścigać się będzie także Daniel Jeleniewski.

Tekst: informacja prasowa