Echa ORLEN 12. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego

W poniedziałkowy wieczór kibice w Gnieźnie byli świadkami ORLEN 12. edycji Turnieju o Koronę Bolesława Chrobrego. Zawody, które zakończyły się zwycięstwem Pawła Przedpełskiego mogły się podobać fanom, którzy zdecydowali się odwiedzić stadion przy Wrzesińskiej 25. Dodajmy, że na dalszych miejscach uplasowali się Patryk Dudek oraz Przemysław Pawlicki, a upadek w finałowej odsłonie zanotował Oskar Fajfer, który ostatecznie sklasyfikowany został na pozycji czwartej. Historyczny turniej GTM Start organizowało wspólnie z firmą KFSport występującą pod marką SpeedwayEvents.pl

W tym miejscu należy się kilka wyjaśnień naszym kibicom – pierwsza, dotycząca rekompensaty za karnety. Zgodnie z komunikatem wydanym przez klub w dniu 7 maja br. w zamian za mecz ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, który odbył się przy pustych trybunach, posiadacze karnetów mieli możliwość wstępu na półfinał IMP oraz dwie rundy DMPJ. Pierwotny pomysł wstępu na turniej został porzucony m.in. ze względu na współpracę z firmą zewnętrzną przy organizacji zawodów kończących sezon żużlowy w Gnieźnie.

Mimo dołożenia starań ze strony klubu jak i sugestii, co do obsady stanowisk sprzedaży biletów oraz osób wpuszczających na stadion w poniedziałkowy wieczór utworzyły się spore kolejki przy bramkach wejściowych. Ze swojej strony wszystkich kibiców, którzy oczekiwali dłużej niż zwykle, by wejść na obiekt, możemy przeprosić i zapewnić, że więcej takie sytuacje nie będą mieć miejsca, a płynne wejście na obiekt zapewni zainstalowany na stadionie system kołowrotków.

ORLEN 12. Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego był ostatnią imprezą żużlową w sezonie 2021 na gnieźnieńskim torze. Obecnie działania odbywające się w klubie skupione są przede wszystkim na budowie kadry i sztabu szkoleniowego pod kątem przyszłorocznych rozgrywek eWinner 1. Ligi. Rozbudowywany jest ponadto dział marketingu w GTM Start Gniezno, którego zadaniem będzie budowa odpowiedniego zaplecza sponsorów i partnerów. Kibiców prosimy o cierpliwość – wierzymy, że wkrótce będziemy mogli podzielić się optymistycznymi wiadomościami związanymi z najbliższa przyszłością.