Eliminacje MIMP z udziałem gnieźnian

W najbliższy czwartek, 17 czerwca, odbędą się trzy rundy eliminacyjne Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski – o przepustkę do finału młodzi żużlowcy walczyć będą w Tarnowie, Opolu oraz Ostrowie. Wśród rozstawionych jest czwórka reprezentantów naszego klubu – wiemy już jednak, że nie wszyscy będą mogli pokazać się na torze.

Do Opola uda się Marcel Studziński, który wystąpi z numerem szóstym na plecach. Pozycję R2 przydzieloną ma z kolei Oskar Hurysz – jego występ ze względu na uraz obojczyka stoi jednak pod dużym znakiem zapytania. Wśród rywali naszych zawodników m.in. Dawid Rempała, Mateusz Tudzież, Przemysław Liszka czy Damian Ratajczak, Karol Żupiński i Wiktor Przyjemski. Do finału awansuje czołowa piątka, a szósty będzie rezerwowym.

Drugi interesujący nas turniej odbędzie się w Ostrowie Wielkopolskim. Tam oglądać będziemy Mikołaja Czaplę (numer ósmy), a rywalizować będzie on m.in. z dobrze dysponowanymi reprezentantami gospodarzy – Sebastianem Szostakiem czy Jakubem Krawczykiem, a także Wiktorem Jasińskim, Kamilem Nowackim, Mateuszem Bartkowiakiem oraz Piotrem Gryszpińskim. Na owalu w Ostrowie nie zobaczymy Mateusza Jabłońskiego – przypomnijmy, że żużlowiec nabawił się kontuzji – złamany obojczyk podczas Nice Cup w Krośnie wykluczy go z rywalizacji na kilka tygodni.

Tekst: Radosław Majewski