Lokomotiv Daugavpils najlepszy w I rundzie DMPJ. BUDEX Start na trzecim miejscu.

Wobec ligowych perypetii, pierwszymi zawodami sezonu 2021 w Gnieźnie okazały się zmagania młodzieżowców w ramach I rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów grupy D. Najlepszą drużyną okazał się Lokomotiv Daugavpils. Łotysze zdominowali inauguracyjny turniej zdobywając 48 punktów. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Arged Malesy TŻ Ostrovia Ostrów Wielkpolski, którzy zdobyli 29 punktów. Trzecie miejsce dla Budex Startu Gniezno. Czerwono-czarni w składzie: Mikołaj Czapla (5 punktów), Szymon Szwacher (2 punkty), Mateusz Jabłoński (6 punktów), Oskar Hurysz  (4 punty) i Marcel Studziński (9 punktów) zdobyli łącznie 26 punktów. Czwarte miejsce przypadło Orłowi Łódź, który zainkasował 12 punktów. Drużyna z Łodzi wobec braków kadrowych i tym samym niepełnego składu w dzisiejszych zawodach była niesklasyfikowana.

Dla dwóch spośród piątki podopiecznych trenera Krzysztofa Jabłońskiego był to debiut w rywalizacji na motocyklach o pojemności 500cm3, chodzi o Mateusza Jabłońskiego i Oskara Hurysza. Nie obyło się bez kłopotów. Obaj zanotowali zarówno upadki jak i wykluczenia, ale wydaje się, że dzisiejsze zawody w ich przypadku należy zaliczyć do udanych. Obaj zanotowali także lepsze starty i tym samym zdobyli cenne doświadczenie, które na tym etapie przygody z żużlem jest bardzo ważne. Pozostali zawodnicy Budex Startu Gniezno na plus choć nie brakowało niebezpiecznych sytuacji z udziałem np. Szymona Szwachera. Jego ostatni start zakończył się upadkiem, po którym Szymon narzekał na ból kolana. Konieczne będą dodatkowe badania, które mamy nadzieję wykluczą ewentualną kontuzję. Kolejny raz młodzieżowcy wyjadą na tor już jutro. W środę przy Wrzesińskiej II runda DMPJ. Zmierzą się te same cztery ekipy co dziś.